February 6, 2023, 10:42 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বোকাজানত পুনৰ বানৰ তাণ্ডৱ, খহি পৰিল ডিমাপুৰ সংযোগী পথৰ পকী দলং

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, September 1, 2020
  • 229 Time View

বোকাজানঃ ৰাজ্যৰ কেইখনমান জিলা খৰাঙৰ কৱলত পৰি পথাৰত পানী বিচাৰি হাহাকাৰ কৰি থকাৰ সময়তে কাৰ্বি আংলং জিলাৰ বোকাজানত পুনৰ বানৰ তাণ্ডৱ আৰম্ভ হৈছে৷ বোকাজানত ভদীয়া বানৰ সংহাৰী ৰূপ ধাৰণ কৰি উটুৱাই নিলে এখন পকী দলং।

ভদীয়া বানৰ বাঢ়নী পানীয়ে লাহৰিজানস্থিত কাৰ্বি আংলং ডিমাপুৰ সংযোগী পথৰ পকী দলং সম্পূৰ্ণ ৰূপে উটুৱাই নিয়ে। ৩৯নং ৰাষ্টীয় ঘাইপথৰ পৰা চানডে বজাৰ হৈ ডিমাপুৰ সংযোগী পথৰ দলং সম্পূৰ্ণৰুপে ভাঙি পৰাত যাতায়ত ব্যাহত হৈ পৰিছে। ফলত স্থানীয় ৰাইজে যাতায়তৰ ব্যাপক অসুবিধা পৰিছে।

সম্পূৰ্ণ বোকাজানবাসী বানৰ কৱলত পৰিছে। সোমবাৰে নিশাৰে পাৰ হোৱা মুষলধাৰ বৰষুণৰ ফলত কাৰ্বি আংলং জিলা বোকাজানৰ বিভিন্ন অঞ্চল পানীৰ তলত। বাঢ়নী পানীয়ে বোকাজানৰ খটখটি, লাহৰিজান, চানদে বজাৰকে ধৰি বিভিন্ন অঞ্চল বুৰাই পেলাইছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে