February 9, 2023, 12:54 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

বেবেজীয়া প্ৰেছ ক্লাৱৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস পালন, সাংবাদিকক নিৰ্ভীক-নিৰপেক্ষ হোৱাৰ আহ্বান

Reporter Name
  • Update Time : Friday, August 28, 2020
  • 111 Time View

বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ পশ্চিমাঞ্চলৰ সংবাদসেৱীসকলৰ অনুষ্ঠান প্ৰেছ ক্লাৱ, বেবেজীয়াৰ ২৭ সংখ্যক বাৰ্ষিক প্ৰতিষ্ঠা দিৱস শুকুৰবাৰে দিনজোৰা কাৰ্যসূচীৰে পালন কৰা হয়৷ ক্লাৱৰ স্থায়ী কাৰ্যালয় প্ৰয়াত মুৰুলী শৰ্মা ভৱন প্ৰাংগনত বিগত ১৯৯৪ চনতে স্থাপন কৰা অনুষ্ঠানৰ প্ৰতিষ্ঠা দিৱস উপলক্ষে পুৱা ৮-৩০ বজাত প্ৰেছ ক্লাৱৰ সভাপতি সমীৰ হাজৰিকাই পতাকা উত্তোলন কৰে৷ পুৱা ৮-৪৫ বজাত কাৰ্যকৰী সভাপতি অভিজিত শৰ্মাই স্মৃতি তৰ্পণ কৰাৰ পিছতে ১০-১৫ বজাত মুকলি মত বিনিময় শীৰ্ষক এক ব্যতিক্ৰম অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হয়৷

কোভিড-১৯ৰ চৰকাৰী নীতি-নিয়ম মানি সামাজিক দূৰত্ব অটুত ৰাখি অনুষ্ঠিত অনুষ্ঠানৰ সঞ্চালনা কৰে ডিমৰীয়া মহাবিদ্যালয়ৰ জ্যেষ্ঠ অধ্যাপক তথা প্ৰেছ ক্লাৱৰ মুখ্য উপদেষ্টা মোহিনী মোহন ডেকাই৷ ডেকাই ভাষণ প্ৰসংগত গণতন্ত্ৰৰ সুৰক্ষা আৰু জনসাধাৰণৰ উন্নয়নৰ স্বাৰ্থত সাংবাদিক সকলে তাহানিৰে পৰা আজি পৰ্যন্ত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা বহন কৰি আহিছে বুলি উল্লেখ কৰি ডেকাই সাংবাদিক সকলে নিৰ্ভীক আৰু নিৰপেক্ষ হোৱাৰ আহ্বান জনাই৷ প্ৰেছ ক্লাৱৰ সম্পাদক প্ৰাঞ্জল বৰদলৈয়ে আঁতধৰা অনুষ্ঠানত প্ৰবীণ শিল্পী গম্ভীৰ নাথে গীত পৰিৱেশন কৰে৷

বেবেজীয়া-ডিমৌ-বাংঠাই গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি দিগন্ত কুমাৰ নাথ, কুজিডাঁহ-জামুগুৰি গাঁও পঞ্চায়তৰ আঞ্চলিক সদস্য ভদ্ৰ বৰা, সমাজ সংগঠক ৰেৱ কান্ত দাস, কনক বৰা, অসম প্ৰবাহ কাকতৰ কাৰ্যবাহী সম্পাদক মৃগেন কুমাৰ নাথ, যুৱ সমাজ কৰ্মী ৰাজু বৰদলৈ, এছ নাথ আদি লোকসকল উপস্থিত থাকে৷ এই অনুষ্ঠানত বেবেজীয়া-ডিমৌ-বাংঠাই গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি দিগন্ত কুমাৰ নাথে উপস্থিত সকলোৰে মাজত মাক্স’ বিতৰণ কৰে। প্ৰেছ ক্লাৱৰ কাৰ্যালয়ৰ চৌহদত বন্তি প্ৰজ্বলনেৰে প্ৰতিষ্ঠা দিৱসৰ কাৰ্যসূচীৰ সামৰণি পৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে