February 3, 2023, 8:20 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

বেবেজীয়াত জাপানীজ এনকেফেলাইটিজৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ, সত্তৰোৰ্দ্ধৰ ব্যক্তি আক্ৰান্ত

Reporter Name
  • Update Time : Monday, July 4, 2022
  • 45 Time View

বেবেজীয়াঃ শেহতীয়াভাবে প্ৰলয়ংকৰী বানে চলোৱা তাণ্ডৱৰ সমান্তৰালকৈ ৰাজ্যত পুনৰ কৰ’নাৰ সংক্ৰমন বৃদ্ধি পাবলৈ ধৰাৰ সময়তে নগাঁও জিলাৰ বেবেজীয়াত জাপানীজ এনকেফেলাইটিজত এজন বয়োজ্যেষ্ঠ লোক আক্ৰান্ত হোৱাৰ বাতৰি পোৱা গৈছে৷ আক্ৰান্ত লোকজন হৈছে বেবেজীয়া চাৰিআলিৰ নিকটৱৰ্তী যুৰীয়া নামঘৰৰ সমীপৰ নিবাসী ক্ষীৰকান্ত শইকীয়া৷ প্ৰাপ্ত খবৰ মতে, যোৱা বৃহস্পতিবাৰে জ্বৰত আক্ৰান্ত হোৱা ৭১ বছৰীয়া লোকজনৰ জ্বৰৰ প্ৰকোপ অধিক বৃদ্ধি পোৱাৰ লগতে শৰীৰৰ অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটাত শুকুৰবাৰে পৰিয়ালৰ লোকে নগাঁও চহৰৰ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰায় ৷ কিন্তু চিকিৎসকে লোকজনক উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে সেইদিনাই গুৱাহাটীলৈ প্ৰেৰণ কৰে ৷ পিছত গুৱাহাটীত চিকিৎসকে লোকজনৰ বিভিন্ন পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰাৰ অন্তত লোকজন জাপানীজ এনকেফেলাইটিজত আক্ৰান্ত হোৱা বুলি নিশ্চিত হয়৷ সম্প্ৰতি লোকজন গুৱাহাটীৰ ইন্টাৰনেশ্যনেল এপল’ হস্পিতালত চিকিৎসাধীন হৈ আছে পৰিয়ালৰ সূত্ৰে জানিবলৈ দিছে৷ ইফালে, বেবেজীয়াৰ নিচেই সমীপৰ পশ্চিম শেনচোৱাৰ এজন বয়োজ্যেষ্ঠ লোকো জাপানীজ এনকেফেলাইটিজত আক্ৰান্ত হোৱা বুলি জানি পৰা গৈছে ৷ কাজেই, এইদৰে বেবেজীয়াত জাপানীজ এনকেফেলাইটিজ ৰোগৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ ঘটা বিষয়টোয়ে সচেতন মহলক উদ্বিগ্ন কৰি তুলিছে আৰু এই ৰোগে সংহাৰী ৰূপ যাতে ধাৰণ কৰিব নোৱাৰে তাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থা গ্ৰহন কৰিবলৈ জিলা স্বাস্থ্য বিভাগৰ প্ৰতি আহ্বান জনাইছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে