August 7, 2022, 4:28 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

বেবেজীয়াত জাপানীজ এনকেফেলাইটিজৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ, সত্তৰোৰ্দ্ধৰ ব্যক্তি আক্ৰান্ত

Reporter Name
  • Update Time : Monday, July 4, 2022
  • 29 Time View

বেবেজীয়াঃ শেহতীয়াভাবে প্ৰলয়ংকৰী বানে চলোৱা তাণ্ডৱৰ সমান্তৰালকৈ ৰাজ্যত পুনৰ কৰ’নাৰ সংক্ৰমন বৃদ্ধি পাবলৈ ধৰাৰ সময়তে নগাঁও জিলাৰ বেবেজীয়াত জাপানীজ এনকেফেলাইটিজত এজন বয়োজ্যেষ্ঠ লোক আক্ৰান্ত হোৱাৰ বাতৰি পোৱা গৈছে৷ আক্ৰান্ত লোকজন হৈছে বেবেজীয়া চাৰিআলিৰ নিকটৱৰ্তী যুৰীয়া নামঘৰৰ সমীপৰ নিবাসী ক্ষীৰকান্ত শইকীয়া৷ প্ৰাপ্ত খবৰ মতে, যোৱা বৃহস্পতিবাৰে জ্বৰত আক্ৰান্ত হোৱা ৭১ বছৰীয়া লোকজনৰ জ্বৰৰ প্ৰকোপ অধিক বৃদ্ধি পোৱাৰ লগতে শৰীৰৰ অৱস্থাৰ অৱনতি ঘটাত শুকুৰবাৰে পৰিয়ালৰ লোকে নগাঁও চহৰৰ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰায় ৷ কিন্তু চিকিৎসকে লোকজনক উন্নত চিকিৎসাৰ বাবে সেইদিনাই গুৱাহাটীলৈ প্ৰেৰণ কৰে ৷ পিছত গুৱাহাটীত চিকিৎসকে লোকজনৰ বিভিন্ন পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰাৰ অন্তত লোকজন জাপানীজ এনকেফেলাইটিজত আক্ৰান্ত হোৱা বুলি নিশ্চিত হয়৷ সম্প্ৰতি লোকজন গুৱাহাটীৰ ইন্টাৰনেশ্যনেল এপল’ হস্পিতালত চিকিৎসাধীন হৈ আছে পৰিয়ালৰ সূত্ৰে জানিবলৈ দিছে৷ ইফালে, বেবেজীয়াৰ নিচেই সমীপৰ পশ্চিম শেনচোৱাৰ এজন বয়োজ্যেষ্ঠ লোকো জাপানীজ এনকেফেলাইটিজত আক্ৰান্ত হোৱা বুলি জানি পৰা গৈছে ৷ কাজেই, এইদৰে বেবেজীয়াত জাপানীজ এনকেফেলাইটিজ ৰোগৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ ঘটা বিষয়টোয়ে সচেতন মহলক উদ্বিগ্ন কৰি তুলিছে আৰু এই ৰোগে সংহাৰী ৰূপ যাতে ধাৰণ কৰিব নোৱাৰে তাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় ব্যৱস্থা গ্ৰহন কৰিবলৈ জিলা স্বাস্থ্য বিভাগৰ প্ৰতি আহ্বান জনাইছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে