February 2, 2023, 4:27 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

বেংকৰ ভিতৰতে অনা-কাশ্মীৰিক গুলীচালনাঃ ৰাজস্থানৰ বেংক মেনেজাৰ নিহত

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 2, 2022
  • 51 Time View

জম্মু আৰু কাশ্মীৰত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে পুনৰ গা-কৰি উঠিছে৷ নিতৌ অনা-কাশ্মীৰি লোকক গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ ঘটনা সংঘটিত হ’ব ধৰিছে৷ বৃহস্পতিবাৰে দিন-দুপৰতে কুলগামাতে বেংক মেনেজাৰক গুলীয়াই হত্যা কৰে। বিংকৰ ভিতৰত মুখত ক’লা কাপোৰ বান্ধি সন্ত্ৰাসবাদী প্ৰবেশ কৰি বেংক মেনেজাৰজনক নিচেই ওচৰৰ পৰা গুলীয়াই হত্যা কৰে৷ বেংক মেনেজাৰজন ৰাজস্থানৰ হনুমানগড়ৰ বাসিন্দা। কুলগাম জিলাৰ মোহনপুৰৰ সন্ত্ৰাসবাদীয়ে গুলীচালনা কৰি হত্যা কৰে বেংল পৰিচালকক।

ৰাজস্থানৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অশোক গেহলটে এই ঘটনাক গৰিহণা দিছে। টুইট কৰি অশোক গেহলটে কয় যে জম্মু-কাশ্মীৰৰ কুলগামত কৰ্মৰত ৰাজস্থানৰ হনুমানগড়ৰ বাসিন্দা বিজয় কুমাৰক সন্ত্ৰাসবাদীয়ে হত্যা কৰাটো অত্যন্ত নিন্দনীয়। মই ঈশ্বৰক তেওঁৰ আত্মাৰ শান্তি আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালৰ বাবে সাহসৰ বাবে প্ৰাৰ্থনা জনাইছো।

একে সময়তে অশোক গেহলটে এনডিএ চৰকাৰক লক্ষ্য কৰি কয় যে এনডিএ চৰকাৰে কাশ্মীৰত শান্তি পুনৰুদ্ধাৰ কৰাত ব্যৰ্থ হৈছে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কাশ্মীৰৰ নাগৰিকসকলৰ সুৰক্ষা নিশ্চিত কৰা উচিত। এনেদৰে সন্ত্ৰাসবাদীৰ দ্বাৰা আমাৰ নাগৰিকসকলক হত্যা কৰাটো সহ্য কৰা নহ’ব।

ইয়াৰ পূৰ্বে সন্ত্ৰাসবাদীয়ে চলিত বৰ্ষৰ ৭ মে’ত জম্মু-কাশ্মীৰৰ শ্ৰীনগৰত এজন আৰক্ষীক গুলীয়াই আহত কৰিছিল। একেটচা ঘটনাত সন্ত্ৰাসবাদীৰ আক্ৰমণত আহত কনিষ্টবল আহত হৈ চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হৈ আছে৷

চহৰখনৰ চাফাকাদল অঞ্চলৰ আইভা দলঙৰ ওচৰত পুৱা প্ৰায় ৮.৪০ বজাত জম্মু-কাশ্মীৰ আৰক্ষীৰ এজন কনিষ্টবলৰ ওপৰত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে গুলীচালনা কৰে। আক্ৰমণটোত কনিষ্টবলজন গুৰুতৰভাৱে আহত হয়৷ আক্ৰমণৰ পিছত অঞ্চলটো ঘেৰাও কৰা হৈছে আৰু আক্ৰমণকাৰীসকলক ধৰিবলৈ তালাচী অভিযান চলি আছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে