February 1, 2023, 11:32 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

বুচাত ৰাছিয়াই সংঘটিত কৰা ধৰ্ষণ-গণহত্যাৰ দৰে ক্ৰুতাৰ বিৰুদ্ধে মুখ খুলিছে ভাৰতে, স্বতন্ত্ৰ তদন্তৰ দাবী

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 5, 2022
  • 165 Time View

ইউক্ৰেইনত ৰাছিয়াৰ ক্ৰুতাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথমবাৰ মুখ খুলিছে ভাৰতে৷ ভাৰতে আজি ৰাষ্ট্ৰসংঘত ইউক্ৰেইনৰ বুচাত সাধাৰণ নাগৰিকৰ মৃত্যুক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰি বিচলিত কৰি তোলা বুলি কয়। ভাৰতে এক স্বতন্ত্ৰ তদন্তৰ দাবী জনাই। ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ নিৰাপত্তা পৰিষদত এক বিবৃতি যোগে ভাৰতৰ প্ৰতিনিধি টি এছ তিৰুমূৰ্তিয়ে কয় যে ইউক্ৰেইনৰ বুচাত শেহতীয়াকৈ সাধাৰণ লোকৰ মৃত্যুৰ খবৰে উদ্বেগজনক কৰি তুলিছে। আমি স্পষ্টভাৱে এই হত্যাকাণ্ডক গৰিহণা দিছো আৰু বিষয়টোৰ এক স্বতন্ত্ৰ তদন্তৰ সমৰ্থন কৰো। একে সময়তে, ভাৰতে হিংসাৰ তাৎক্ষণিক সমাপ্তি আৰু শত্ৰুতাৰ সমাপ্তিৰ আহ্বান জনায়৷ ৰাছিয়াৰ অধীনস্থ বুচা চহৰত নিহত সাধাৰণ লোকৰ গণকবৰ উদ্ধাৰ হৈছে৷ বিভিন্ন ঠাইত মৃতদেহ উদ্ধাৰ হোৱাত সমগ্ৰ বিশ্বতে ক্ষোভৰ সৃষ্টি হৈছে৷ ৰাছিয়াৰ বিৰুদ্ধে অধিক আৰু কঠোৰ নিষেধাজ্ঞা আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অপৰাধ আদালতত ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ দাবী জনাইছে। ইউক্ৰেইন আৰু পশ্চিমীয়া দেশসমূহে ৰাছিয়াৰ সৈন্যৰ বিৰুদ্ধে যুদ্ধ অপৰাধৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে। ব্ৰিটেইন, ফ্ৰান্স, জাৰ্মানী, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ আৰু নাটোৱে বুচাৰ পৰা পোহৰলৈ অহা ভয়াবহ ছবিৰ বিৰুদ্ধে মাত মাতিছে৷ য’ত ৰাস্তাত সাধাৰণ লোকৰ মৃতদেহ পোৱা গৈছে। কেৱল এয়াই নহয়, বহু লোকক গুলী চালনাৰ আগতে হাত আৰু ভৰি বান্ধি থকা দেখা গৈছিল। সোমবাৰে ইউক্ৰেইনৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভালোদিমিৰ জেলেনস্কিয়ে ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ নিৰাপত্তা পৰিষদক বুচাত ভাষণ দি বৃহৎ পৰিমাণৰ নাগৰিক হত্যাৰ বিষয়ে কয়৷ ৰাছিয়াৰ মনোভাৱ সন্ত্ৰাসবাদীৰ মনোভাৱতকৈ পৃথক নহয়। বুচা চহৰখন ৰাছিয়াৰ সেনাৰ দখলৰ পৰা মুক্ত হোৱাৰ পিছতে তাত গণকবৰ পোৱা গৈছে। য’তে-ততে মানুহৰ মৃতদেহ পোৱা গৈছে। কমেও ৩০০ জন নাগৰিক নিহত হৈছে। বড়োডাংকা আৰু অন্যান্য চহৰত হতাহতৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাব পাৰে৷ ইউক্ৰেইনৰ ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে ভিডিঅ’ কনফাৰেন্স যোগে ভাষণ দি কয় যে মই গুৰুত্ব দিব বিচাৰো যে আমি আটাইতকৈ সম্পূৰ্ণ, স্বচ্ছ তদন্তত আগ্ৰহী। যাৰ পৰিণাম সমগ্ৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সম্প্ৰদায়ক জনা আৰু বুজাই দিয়া হ’ব৷ বিশ্বই এতিয়াও ইউক্ৰেইনৰ সম্পূৰ্ণ সত্য জানিব পৰা নাই। জেলেনস্কিয়ে ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ নিৰাপত্তা পৰিষদৰ সংস্কাৰৰ বাবে আহ্বান জনাই কয় যে যদি আপোনালোকে একো কৰিব নোৱাৰে তেন্তে হয় ৰাছিয়াক বাহিৰ কৰক নতুবা নিৰাপত্তা পৰিষদ ভংগ কৰক।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে