February 6, 2023, 10:31 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বীৰকুছি সাহিত্য সভাৰ অধিৱেশনত পুতলা নাট ‘তেজীমলা’ প্ৰদৰ্শন

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, January 24, 2023
  • 14 Time View

নিউজ ডেস্কঃ বৃহত্তৰ বীৰকুছি সাহিত্য সভাৰ প্ৰথম বাৰ্ষিক অধিবেশন ২১ আৰু ২২ জানুৱাৰীত দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে অনুষ্ঠিত হৈ যায়। এই অধিৱেশনত ২১ জানুৱাৰীৰ সাংস্কৃতিক সন্ধিয়াত ৰসৰাজ লক্ষ্মীনাথ বেজবৰুৱাৰ সাধুকথা ‘তেজীমলা’ পুতলা নাটৰ মাধ্যমত পৰিৱেশিত হয়। নাটখনৰ ৰচনা তিলোত্তমা ভূঞা আৰু পৰিচলনা বিনীতা দেৱীৰ। পুতলা নাটখনত পুতলাসমূহ সঞ্চালন কৰে প্ৰণৱ জ্যোতি ৰাভা, বিনীতা দেৱী, কৰিশ্মিতা তালুকদাৰ, গীতিমা দাস, অনিতা দেৱী, গণেশ বড়ো, ৰমা চেত্ৰী আৰু সীমান্ত শৰ্মাই। নাটখনৰ সংগীত পৰিচালক পাপু গোঁহাইৰ। সংগীত পৰিবেশন পাপু গোঁহাই, অদিষ্ণা ৰাজবংশী। নাটখনৰ চৰিত্ৰসমূহৰ কণ্ঠস্বৰ গিৰিধৰ ৰয়, বিনীতা দেৱী, অণিমা দাস, গণেশ দাস, অদিষ্ণা ৰাজবংশীৰ। পুতলা নাটখন সুন্দৰভাবে পৰিবেশন কৰে। পুতলাসমূহৰ সঞ্চালন মানৱৰ যেন লগা হৈছিল। কোনো ধৰণৰ জড়তা দেখা পোৱা যোৱা নাছিল। বীৰকুছিৰ শিশুসকলে নাটখন চাই খুব আনন্দিত হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে