February 1, 2023, 1:44 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বিৰোধীৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতিৰ প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, July 17, 2022
  • 36 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিৰ্বাচন আয়োগৰ ঘোষণা অনুসৰি ৬ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ’ব উপ-ৰাষ্ট্ৰপতিৰ নিৰ্বাচন। উপ-ৰাষ্ট্ৰপতিৰ নিৰ্বাচনকলৈ বিজেপিয়ে শনিবাৰে ঘোষণা কৰে প্ৰাৰ্থীৰ নাম৷ পশ্চিম বংগৰ ৰাজ্যপাল জগদ্বীপ ধনখৰক উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি হিচাপে প্ৰক্ষেপিত কৰিছে৷ ইয়াৰ পিছতেই দেওবাৰে বিৰোধীয়ে উপ-ৰাষ্ট্ৰপতিৰ প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা কৰিছে৷ আজিৰ এক সংবাদমেলত NCPৰ নেতা শাৰদ পাৱৰে উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি ঘোষণা কৰিছে বিৰোধীৰ মাৰ্গাৰেট আলভাৰ নাম৷ আলভা পূৰ্বতে কেইবাখনো ৰাজ্যৰ ৰাজ্যপাল আছিল৷ গোৱা, গুজৰাট আৰু ৰাজস্থানৰ ৰাজ্যপাল আছিল বিৰোধীৰ প্ৰাৰ্থী গৰাকী৷

উল্লেখ্য যে বৰ্তমানৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি ভেংকায়া নাইডুৰ কাৰ্যকাল ১০ আগষ্টত সমাপ্ত হ’ব। সংবিধানৰ অনুচ্ছেদ ৬৮ অনুসৰি, বিদায়ী উপ-ৰাষ্ট্ৰপতিৰ কাৰ্যকাল সমাপ্ত হোৱাৰ ফলত হোৱা খালী পদ পূৰণৰ বাবে, পৰৱৰ্তী নিৰ্বাচন পূৰ্বৰ উপ-ৰাষ্টপতিৰ কাৰ্যকাল সমাপ্ত হোৱাৰ পূৰ্বেই অনুস্থিত কৰিব লাগিব। ৬ জুলাইত উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি পদত জয়ী হোৱা প্ৰাৰ্থী গৰাকী হ’ব উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি আসন অলংকৃত কৰা দেশৰ ১৪ সংখ্যক গৰাকী উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে