July 2, 2022, 2:04 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 23, 2022
  • 22 Time View

অমিত শ্বাহ আৰু জে পি নাড্ডাকে ধৰি বিজেপিৰ শীৰ্ষ নেতাসকলৰ উপস্থিতিত সোমবাৰে ৰাজ্যসভা নিৰ্বাচন আৰু ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনক লৈ বিশেষ বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়৷ ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনক লৈ মাত্ৰ দুমাহ বাকী থকা অৱস্থাত চাৰি ঘণ্টা ধৰি বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰে বিজেপিয়ে৷ বিজেপি নেতৃত্বাধীন মিত্ৰজোঁট আৰু বিৰোধী উভয়ে ভাৰতৰ নতুন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ বাবে নিজ নিজ প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে। ১০ জুনত ৰাজ্যসভাৰ ৫৭ খন আসনৰ বাবে মনোনয়ন আৰম্ভ হোৱাৰ এদিন আগতে সোমবাৰে সন্ধিয়া বিজেপি নেতাসকলে নাড্ডাৰ ঘৰত মিলিত হয়।

ৰাজ্যসভা নিৰ্বাচনেও ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত প্ৰভাৱ পেলাব। ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দৰ কাৰ্যকাল ২৫ জুলাইত সমাপ্ত হ’ব। বিৰোধীয়ে এতিয়াও যুটীয়া ৰাষ্ট্ৰপতি পদৰ প্ৰাৰ্থী ঘোষণা কৰা নাই আৰু তেলেংগানাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কে চন্দ্ৰশেখৰ ৰাও, মহাৰাষ্ট্ৰৰ নেতা শৰদ পাৱাৰে এক সহমত গঢ়ি তুলিবলৈ বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰিছে। বিজেপিৰ সকলো সাংসদ আৰু বিধায়কৰ ভোটৰ ৪৮.৯ শতাংশ আছে। বিৰোধী আৰু অন্যান্য দলৰ ৫১.১ শতাংশ ভোট আছে।

বিজেপিক ওড়িশাৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নবীন পাটনায়কৰ বিজেডি, অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী জগন মোহন ৰেড্ডীৰ ৱাইএছআৰ কংগ্ৰেছৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন হ’ব। ২০২৪ চনৰ সাধাৰণ নিৰ্বাচনৰ বাবে অ-কংগ্ৰেছী, অ-বিজেপি ফ্ৰণ্টৰ হৈ কাম কৰি থকা কে.চি আৰে মুখ্য বিৰোধী নেতাসকলক সাক্ষাৎ কৰিছে। নিশ্চিতভাৱে ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনক পৰীক্ষা হ’ব বিৰোধীৰ বাবে। শেহতীয়াকৈ, কে.চি আৰে দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালক সাক্ষাৎ কৰে৷ উদ্ধৱ ঠাকৰে, শৰদ পাৱাৰ, অখিলেশ যাদৱক সাক্ষাৎ কৰে৷ এম কে ষ্টালিন আৰু মমতা বেনাৰ্জীৰ সৈতে ফোনযোগে কথা পাতে। কৰ্ণাটকত প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী এইচ ডি দেৱগৌড়াকো লগ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে।

কে.চি আৰে বিহাৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰ আৰু বিৰোধী দলৰ নেতা তেজস্বী যাদকো সাক্ষাৎ কৰিব। নীতিশ কুমাৰৰ সহযোগী বিজেপিৰ সৈতে সম্পৰ্ক কিছু সময়ৰ পৰা তিক্ত হৈ আছে৷ বিগত ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনত নীতিশ কুমাৰে ৰাষ্ট্ৰীয় গণতান্ত্ৰিক মিত্ৰজোঁটৰ (এন ডি এ) প্ৰাৰ্থীক সমৰ্থন কৰা নাই। নীতিশ কুমাৰে জাতিগত লোকপিয়ল সন্দৰ্ভত সৰ্বদলীয় বৈঠক কৰাৰ পদক্ষেপ লৈছে৷ বৈঠক তেজস্বী যাদৱে বিচাৰে কিন্তু বিজেপিয়ে বিৰোধিতা কৰিছে৷ মিত্ৰপক্ষৰ বাবে এক ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান বুলি গণ্য কৰা হৈছে।

নীতিশ কুমাৰে এইবাৰ এনডিএ প্ৰাৰ্থীক সমৰ্থন কৰিব নেকি? ইংগিত দিছে যে নীতিশ কুমাৰৰ দলৰ নেতা কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী আৰচিপি সিঙক পুনৰ ৰাজ্যসভালৈ যোৱাৰ সুবিধা দিয়া নহ’ব বুলি চৰ্চা হৈছে। সিং বিজেপিৰ ঘনিষ্ঠ আৰু নীতিশ কুমাৰৰ দূত হিচাপে কাম কৰি আহিছে।

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে অলপতে পাটনাত নীতিশ কুমাৰক সাক্ষাৎ কৰিছিল আৰু ৰাষ্ট্ৰপতি নিৰ্বাচনৰ বিষয়ে আলোচনা কৰে। বিজেপিৰ আন মধ্যস্থতাকাৰীসকলেও সমৰ্থন শক্তিশালী কৰিবলৈ কাম কৰি আছে। কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী অশ্বিনী বৈষ্ণৱে জগন ৰেড্ডীৰ সৈতে নবীন পাটনায়ক আৰু জিভিএল নৰসিংহ ৰাওৰ সৈতে যোগাযোগ কৰি আছে।

কংগ্ৰেছেৰ পচন্দৰ প্ৰাৰ্থী প্ৰদান কৰাৰ সম্ভাৱনা নাই৷ বিশেষকৈ ৰাহুল গান্ধীয়ে আঞ্চলিক দলসমূহৰ আদৰ্শৰ অভাৱ বুলি কৰা মন্তব্যই আৰজেডিৰ দৰে কংগ্ৰেছ মিত্ৰশক্তিকো ক্ষোভিত কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে