January 30, 2023, 6:27 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বিহুৰ কাৰ্যসূচীত কেৱল হনুমান জন্মোৎসৱৰ শোভাযাত্ৰা, আলফা স্বাধীনৰ খং

Reporter Name
  • Update Time : Friday, April 15, 2022
  • 97 Time View

মাৰোৱাড়ী যুৱ মঞ্চৰ বিহু পালনৰ উদ্দেশ্যে প্ৰকাশ কৰা বেনাৰক লৈ সমগ্ৰ অসমত প্ৰতিক্ৰিয়া অব্যাহত আছে৷ হনুমান জয়ন্তী পালনৰ কাৰ্যসূচীত কেৱল বিহু পালনৰ কথা উল্লেখ কৰাত জাঙুৰ খাই উঠিছিল সমগ্ৰ অসমৰ লোক৷ বিশেষকৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ব্যাপক প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি হৈছিল৷ একাংশ নেটিজেনে কয় যে অসমীয়া জাতিৰ বাপতি সাহোন ৰঙালী বিহুক মাৰোৱাড়ী সম্প্ৰদায়ে পালন কৰাত অসমীয়া লোকে বিৰোধিতা নকৰে বৰঞ্চ ভালহে পাব। কিন্তু বিহুৰ কাৰ্যসূচীত জন্মোৎসৱ অন্তৰ্ভুক্ত কৰিলে কেতিয়াও মানি লোৱা নহ’ব বুলি যুক্তি প্ৰদৰ্শন কৰিছে৷ এই কাণ্ড সংঘটিত কৰিছিল ডিব্ৰুগড় মাৰোৱাড়ী যুৱ মঞ্চই৷ ডিব্ৰুগড় মাৰোৱাড়ী যুৱ মঞ্চই ১৬ আৰু ১৭ এপ্ৰিলত দুদিনীয়াকৈ লুইতপৰীয়া বিহু সন্মিলনৰ প্ৰচাৰৰ বাবে বেনাৰ-পোষ্টাৰ প্ৰকাশ কৰিছিল৷ বিহু সন্মিলনৰ কাৰ্যসূচীত এটাও বিহুৰ অনুষ্ঠান নাছিল। বিপৰীতে দুয়োটা দিনতে হনুমান জন্মোৎসৱৰ শোভাযাত্ৰা অনুষ্ঠিত কৰাত ক্ষোভিত হৈ পৰিছিল অসমবাসী। অসমৰ বিভিন্ন দল-সংগঠন বেনাৰখন সলনি কৰি বিহু সুকীয়াকৈ পালন কৰিবলৈ দাবী জনোৱাৰ সময়তে আলফা স্বাধীনে প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে। বিহুক ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানৰ সৈতে একত্ৰিত নকৰিবলৈ সকিয়াই দিয়ে আলফা স্বাধীনে। আলফা স্বাধীনৰ সদস্যই ডিব্ৰুগড়ৰ মাৰোৱাড়ী যুৱ মঞ্চৰ নেতাৰে টেলিফোনিক বাৰ্তালাপ কৰে৷ আলফা স্বাধীনে বিহুক ধৰ্মীয়কৰণ নকৰিবলৈ সকীয়াই দি অনতিপলমে সামাজিক মাধ্যমত প্ৰচাৰ হোৱা লুইতপৰীয়া বিহু সন্মিলনৰ বেনাৰ-পোষ্টাৰ শুধৰাই দিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে। আলফা স্বাধীনে বেনাৰ-পোষ্টাৰ মাৰোৱাড়ী যুৱ মঞ্চৰ যিটো ফেচবুক পেজত প্ৰচাৰ কৰিছিল তাত শুধৰণি কৰা বেনাৰ-পোষ্টাৰ পুনৰ দিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে। উল্লেখ্য যে, ইতিপূৰ্বে মাৰোৱাড়ী যুৱ মঞ্চই সদৈ অসম ছাত্ৰ সন্থাক এক পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰি ভুল স্বীকাৰ কৰাৰ লগতে পুনৰ এনে ভুল নকৰাৰ লগতে কাৰ্যসূচীৰ সাল-সলনি কৰা হ’ব বুলি কয়৷

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে