January 31, 2023, 9:16 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বিহাৰৰ নিৰ্বাচনত এনডিএৰ নেতা হ’ব নীতিশ কুমাৰ, স্পষ্ট কৰিলে জে পি নাড্ডাই

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, August 23, 2020
  • 141 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ কিছুদিন পিছতে নিৰ্বাচনী আয়োগে বিহাৰ বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনৰ দিন ঘোষণা কৰিব৷ ইতিমধ্যে বিহাৰ বিধানসভাৰ নিৰ্বাচনৰ বাবে শাসক-বিৰোধী সাজু হৈছে৷ ছ’চিয়েল মিডিয়াত শাসক জেডিইউ, বিজেপি আৰু বিৰোধী কংগ্ৰেছ, আৰজেডিয়ে তীব্ৰ প্ৰচাৰ চলাই গৈছে৷ সময়ে সময়ে শাসক-বিৰোধীৰ মাজত তীব্ৰ বাকযুদ্ধও লগা পৰিলক্ষিত হয়৷

তাৰ লগে লগে সময়ে সময়ে প্ৰশ্ন হয় বিজেপি নেতৃত্বাধীন এনডিএৰ মুখ্যমন্ত্ৰী পদৰ প্ৰাৰ্থী কোন হ’ব৷ তথা বিহাৰ নিৰ্বাচনত এনডিএৰ নেতা কােন হ’ব৷ ইয়াকে লৈ সময়ে সময়ে চৰ্চা চলি থকাৰ সময়তে আজি বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি জে পি নাড্ডাই বিশেষ ডিজিটেল ৰেলী সম্বোধন কৰি বিহাৰ নিৰ্বাচনত নীতিশ কুমাৰে নেতৃত্ব দিব বুলি স্পষ্ট কৰে৷ বিহাৰ প্ৰদেশ বিজেপিৰ কাৰ্যকৰী সভা কালিৰে পৰা দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে অনুষ্ঠিত হৈছে৷ আজি শেষ দিনৰ কাৰ্যসূচীত ভিডিঅ’ কনফাৰেন্স যোগে ভাষণ প্ৰদান কৰি বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি জে পি নাড্ডাই বিৰোধীক দুৰ্বল ৰাজনীতি কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে৷

যেতিয়াই বিজেপিয়ে নীতিশ কুমাৰৰ জেডিইউ, ৰামবিলাস পাছৱানৰ লোক জনশক্তি পাৰ্টীৰ সৈতে লগলাগি নিৰ্বাচন খেলিছে তেতিয়াই এনডিএৰ বিজয় হৈছে৷ এইবাৰো আমি লগলাগি নিৰ্বাচন খেলিছো বুলি কৈ নৰেন্দ্ৰ মোদী, নীতিশৰ বাৰ্তা জনগণৰ ওচৰলৈ লৈ যাব লাগিব বুলি কৈ নীতিশ কুমাৰৰ নেতৃত্বত নিৰ্বাচন খেলিব বুলি স্পষ্ট কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে