February 6, 2023, 8:50 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বিহালীত কৃষি বিধেয়কৰ প্ৰতিলিপি দাহ আছুৰ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, September 25, 2020
  • 132 Time View

বিহালীঃ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কৃষি বিষয়ক তিনিখনকৈ নতুন বিধয়েক সদনত গৃহীত কৰাৰ পিছতে সোচ্ছাৰ হৈ পৰিছে দেশৰ কৃষক৷ দেশৰ কৃষকে নিতৌ প্ৰতিবাদ কৰি গৈছে৷ ৰাজপথলৈ ওলাই আহি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি থকাৰ সময়তে দেশৰ ২৬টাকৈ কৃষক-শ্ৰমিকে আজি ভাৰত বন্ধ ঘোষণা কৰে৷ যাৰ ফলত শুকুৰবাৰে সমগ্ৰ দেশৰ লগতে অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত কৃষক-শ্ৰমিকে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷

অসমতো ৰাজপথলৈ ওলাই আহি বিভিন্ন সংগঠনৰ নেতৃত্বত কৃষক শ্ৰমিকে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ বিশ্বনাথ জিলাৰ বিহালীত তিনি বিধেয়কৰ প্ৰতিলিপি দাহ কৰি তীব্ৰ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে আছুৱে৷

৩ খনকৈ কৃষক বিৰোধী তথা জনবিৰোধী আইন বলৱৎ কৰি দেশৰ পঞ্চাশ কোটি কৃষকৰ স্ব-অধিকাৰ, মৰ্যদা পুঁজিপতি বনীয়া গোষ্ঠীক গতাই দিয়াৰ ষড়যন্ত্ৰ ৰচাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰি বিহালীত সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ পূৱ আৰু পশ্চিম বিহালী সমিতিয়ে ১৫নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত তীব্ৰ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। সংগঠনটোৱে চৰকাৰে সংসদত গৃহীত কৰা বিধেয়ক কেইখনৰ প্ৰতিলিপি দাহ কৰি বিধেয়কখন বাতিলৰ দাবী জনায়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে