January 30, 2023, 8:19 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বিষাক্ত কাঠফুলা ভক্ষণ কৰি অসুস্থ হৈ চিকিৎসাধীন সোণাৰীৰ এটা পৰিয়ালৰ ৪গৰাকী লোকৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Monday, April 11, 2022
  • 51 Time View

পুনৰ বিষাক্ত কাঠফুলা ভক্ষণ কৰি চাৰিগৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে৷ উজনিৰ সোণাৰি জিলাত বিষাক্ত কাঠফুলা ভক্ষণ কৰি অসুস্থ হৈ চিকিৎসাধীন চাৰি গৰাকী মৃত্যুৰ ঘটনাই তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ সোণাৰিৰ ২নং লালতিপথাৰ গাঁৱত একেটা পৰিয়ালৰ চাৰিগৰাকী লোকে জংঘলৰ পৰা কাঠফুলা সংগ্ৰহ কৰা আনি ঘৰত তৰকাৰি তৈয়াৰ কৰি খোৱাৰ পিছতে হঠাতে অসুস্থ হৈ পৰে৷ ৩৫ বছৰীয়া ৰিমা কৰ্মকাৰ, দহবছৰীয়া পুত্ৰ অজয় কর্মকাৰ, ১২ বছৰীয়া ছয়নিকা কর্মকাৰ আৰু ৩২ বছৰীয়া জোনাকী প্ৰজা বুলি জানিব পৰা গৈছে।

২নং লালতিপথাৰৰ পৰিয়ালটোৱে ৬ এপ্ৰিলত দুই শিশুসহ ৮ গৰাকী লোক বিষাক্ত কাঠফুলা খাই অসুস্থ হৈছিল। সংকটজনক অৱস্থাত ডিব্ৰুগড় অসম মেডিকেল কলেজ হস্পিতালত চিকিৎসাধীন ভৰ্তি কৰা হৈছিল৷ ইয়াৰে দুই মহিলা আৰু দুটি শিশুৱে মৃত্যুক সাৱটি লয়। চিকিৎসাধীন হৈ থকা হৈ থকাসকলৰো অৱস্থা সংকটজনক হৈ মৃত্যুৰ সৈতে যুজঁ দিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে