January 30, 2023, 8:47 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বিশ্ব ৰেকৰ্ড, একেৰাহে ১৩ ঘণ্টা ৫০ মিনিট সাঁতুৰিলে ১০ বছৰীয়া কস্তুৰী গগৈয়ে

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, March 31, 2022
  • 159 Time View

১১০ কিলোমিটাৰ সাতুৰি পুনৰ বিশ্বত ইতিহাস গঢ়িলে দুই অসমীয়াই৷ শ্ৰীলংকাৰ ৰাজধানী চহৰ কলম্বোৰৰ পৰা সাঁতুৰি আহি ভাৰতৰ তামিলনাডুত উপস্থিত হৈ ইতিহাস গঢ়িলে কস্তুৰী গগৈ আৰু বাবুল গুৰুঙে৷ যুৱ সাঁতুৰবিদ কস্তুৰী গগৈৰ প্ৰশিক্ষক হৈছে বাবুল গুৰুং৷ অসমৰ দুয়ো গুৰু-শিষ্যই একেলগে সাগৰত সাঁতুৰি বিশেষ সফলতা কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হয়। শ্ৰীলংকাৰ কলম্বোৰ পৰা চেন্নাইলৈ ভাৰত মহাসাগৰত ১১০ কিলোমিটাৰ সাঁতুৰি কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম সাঁতোৰ প্ৰশিক্ষক বাবুল গুৰুং আৰু প্ৰশিক্ষাৰ্থী কস্তুৰী গগৈ। বুধবাৰে নিশা ১টা বজাত শ্ৰীলংকাৰ ৰাজধানী কলম্বোৰ মানাৰ দ্বীপৰ পৰা সাঁতুৰি দুপৰীয়া ২ বাজি ৫০ মিনিটত তামিলনাডুৰ আৰ্চুল মৌলাইত উপস্থিত হয় প্ৰশিক্ষক বাবুল গুৰুং আৰু শিক্ষাৰ্থী কস্তুৰী গগৈ। মাথো ১০ বছৰ বয়সতে একেৰাহে ১৩ ঘণ্টা ৫০ মিনিট সাঁতুৰি ভাৰত মহাসাগৰ অতিক্ৰম কৰা প্ৰথমগৰাকী সাঁতোৰবিদ হৈ বিশ্ব ৰেকৰ্ড গঢ়িলে কস্তুৰীয়ে। অবিস্মৰণীয় সফলতাৰ বাৱে কস্তুৰী গগৈ, প্ৰশিক্ষক বাবুল গুৰুক বিভিন্ন জনে প্ৰশংসা কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে