February 9, 2023, 1:57 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

বিশ্ব শান্তিৰ উদ্দেশ্যে অনুষ্ঠিত মৈৰাবাৰীৰ বুঢ়া নামঘৰত ভাগৱত পাঠ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 5, 2022
  • 77 Time View

মৈৰাবাৰীঃ বিশ্ব শান্তিৰ উদ্দেশ্যে অনুষ্ঠিত মৈৰাবাৰীৰ বুঢ়া নামঘৰৰ ভাগৱত পাঠৰ আজি সামৰণি পৰে। মৈৰাবাৰীস্থিত ঐতিহ্যমণ্ডিত বুঢ়া নামঘৰত দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে অনুষ্ঠিত ব্যাখ্যামূলক ভাগৱত পাঠৰ শুভ সামৰণি পৰে। ৪ জুনৰ পৰা দুদিনীয়া আয়োজনেৰে আৰম্ভ হোৱা ভাগৱত বাখ্যা পাঠৰ শুভাৰম্ভ কৰিছিল মণিৰাম নাথ আৰু ভোলাৰাম দাসে। বিশিষ্ট শিক্ষক ডেহীৰাম শইকীয়া আৰু হৰেন্দ্ৰ নাথ শইকীয়াৰ তত্ত্বাৱধানত অনুষ্ঠিত ভাগৱত পাঠ ভাঙনি আৰু বাখ্যা কৰে মৰিগাঁৱৰ বিখ্যাত ভাগৱত ব্যাখ্যাকাৰ ভোলাৰাম দাস আৰু বিষ্ণু দাসে। ভাগৱত পাঠ বাখ্যাৰ অন্তত বিশ্ব শান্তি, সমৃদ্ধি তথা ভাতৃত্ববোধ বজাই ৰাখিবলৈ ব্যাখ্যাকাৰসকলে সমাজক বহুমূলীয়া উপদেশ দিয়ে৷ বৃহত্তৰ মৈৰাবাৰী অঞ্চলৰ ৰাইজৰ মাজত ভাতৃত্ববোধৰ বাবে প্ৰশংসা কৰা পৰিলক্ষিত হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে