July 2, 2022, 12:48 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন ঘোষণা হ’ল বহু প্ৰতীক্ষাৰ অন্তত উচ্চতৰ মাধ্যমিক চূড়ান্ত পৰীক্ষাৰ ফলাফল, বিজ্ঞান শাখাৰ ১০ টা স্থানত ২০ গৰাকী শিক্ষাৰ্থীয়ে স্থান লাভ কৰিছে

বিশ্ব চাইকেল দিৱস উপলক্ষে অসম কৃষি বিশ্ববিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীৰ চাইকেল ৰেলী

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 3, 2022
  • 45 Time View

যোৰহাটঃ বিশ্ব চাইকেল দিৱসৰ লগত সংগতি ৰাখি আজি পুৱা যোৰহাটৰ অসম কৃষি বিশ্ববিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থী সকলে এক চাইকেল ৰেলী উলিয়াই। বিশ্ববিদ্যালয়ৰ এন এচ এচ শাখা আৰু অসম চাইক্লিঙ কমিউনিটিৰ যোৰহাট শাখাৰ উদ্যোগত কাৰ্যসূচীৰ ফ্লেগ অফ কৰে বিশ্ববিদ্যালয়ৰ এন এচ এচ শাখাৰ সমন্বয়ক তথা ছাত্ৰ কল্যাণ সঞ্চালক ড০ ৰাণা প্ৰতাপ ভূঞাই। উদ্যান বিজ্ঞান বিভাগৰ সহকাৰী অধ্যাপক ড০ সঞ্জীৱ কুমাৰ শৰ্মাৰ নেতৃত্বত আৰম্ভ হৈ যোৰহাট নগৰৰ মুল পথসমুহ পৰিভ্ৰমণ কৰা এই ৰেলীৰ জৰিয়তে চাইকেল চলোৱাৰ গুৰুত্ব আৰু উপকাৰিতাৰ ওপৰত সজাগতা সৃষ্টিৰ প্ৰয়াস কৰে। এই কাৰ্যসূচীত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ এন এচ এচ প্ৰগেম অফিচাৰ অপূৰ্ব দাস, ৰিতুৰাজ বৰুৱা আৰু ড০ এচ বৰুৱাইও সহযোগ আগবঢ়ায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে