February 9, 2023, 3:00 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয়ত বিশ্ব ধঁপাত বৰ্জন দিৱস উদযাপন

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, May 31, 2022
  • 31 Time View

বিশ্বনাথৰ পৰা জোনমণি বেগমঃ বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয়ৰ পৰিৱেশ আৰু জলৱায়ু কোষৰ উদ্যোগত আজি বিশ্ব ধপাঁত বৰ্জন দিৱস উদযাপন কৰা হয়। কোষৰ হৈ ড০ ৰাহুল শৰ্মা, ড০ সুনয়না গোস্বামী আৰু অধ্যাপিকা শিবাশ্ৰী হোজাইছাইৰ উপস্থিতিত প্ৰায় শতাধিক ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ দলক নেতৃত্ব দি এক সজাগতা সভাৰ আয়োজন কৰে। ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে ধঁপাতৰ ভয়াবহতাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ৰাইজক সজাগ কৰাৰ উদ্দেশ্যে প্লেকাৰ্ড লৈ এক সমদল উলিয়ায়। সজাগতা সভাত অংশগ্ৰহণ কৰি কলেজৰ অধ্যক্ষ ড০ চিন্তামণি শৰ্মাই কয় যে ধঁপাত সেৱনৰ বাবে কেঞ্চাৰকে আদি কৰি বিভিন্ন বেমাৰত বছৰি ষাঠী লাখ মানুহৰ মৃত্যু ঘটে আৰু ১৬ৰ পৰা ৩০ বছৰ বয়সৰ ভিতৰত মৃত্যুৰ সংখ্যা যথেষ্ঠ বেছি।যদি ধপাঁত সেৱনৰ হাৰ এনেদৰে বাঢ়ি থাকে তেনেহ’লে ২০৩০ লৈকে মৃত্যুৰ সংখ্যা বছৰি আশী লাখ অতিক্ৰম কৰিব। মহাবিদ্যালয়ৰ আভ্যন্তৰীণ গুণমান নিশ্চিতকৰণৰ সমন্বয়ক ড০ নৰেশ ঠাকুৰে ধপাঁতৰ ভয়াবহতাৰ ওপৰত বক্তব্য ডাঙি যুৱ সমাজ ওলাই আহি ব্যাপক ভাবে ইয়াৰ নেতিবাচক দিশৰ ওপৰত ৰাইজক সজাগ কৰাৰ পদক্ষেপ ল’ব লাগিব বুলি মত পোষণ কৰে। বিশ্বনাথ মহাবিদ্যালয়ে কলেজ চৌহাদক “No Tobacco Zone” ঘোষণা কৰিছে আৰু স্বাস্থ্য বিভাগৰ সৈতে এই ক্ষেত্ৰত পদক্ষেপ হাতত লৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে