May 25, 2022, 11:30 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

বিশ্বনাথৰ অসম-অৰুণাচল সীমান্তত খৰি বিচাৰি যোৱা যুৱকক গুলীয়াই হত্যা

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 16, 2020
  • 101 Time View

বিশ্বনাথঃ ৰাজ্যত ক’ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰকোপৰ মাজতে কেইবাটাও দিনৰ ভিতৰত ৰাজ্যত কেইবাটাও অবাঞ্চিত ঘটনা সংঘটিত হৈছে। বিগত কেইটামান সপ্তাহত উজনি-নামনিত গণ প্ৰহাৰত কেইবাগৰাকী লোকৰ প্ৰাণ যায়৷ তিনিদিন পূৰ্বে খোদ গুৱাহাটী মহানগৰীৰ নুনমাটিত এগৰাকী খিলঞ্জীয়া যুৱকক ডিঙিৰ ৰেপী হত্যা কৰা হৈছিল৷ এনে ঘটনা সঘনাই সংঘটিত হৈ অহাত গৃহ বিভাগ বিফল বুলি অভিযোগ উত্থাপন হৈ অহাৰ মাজতে মঙলবাৰে বিশ্বনাথৰ অসম-অৰুণাচল সীমান্তত এগৰাকী যুৱকক নিচেই ওচৰৰ পৰা গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ ঘটনাই তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি কৰিছে৷

বিশ্বনাথৰ অসম-অৰুণাচল সীমান্তৰ পাঁচলগীত অচিনাক্ত বন্দুকধাৰীৰ দলে বিনোদ ৰাজগড় (২৫) নামৰ যুৱকক গুলীয়াই হত্যা কৰে৷ জানিব পৰা মতে, অসম-অৰুণাচল সীমান্ত খৰি কাটিবলৈ গৈছিল দুই যুৱক। উক্ত সময়তে অসম-অৰুণাচল সীমান্তত অচিনাক্ত দুৰ্বত্তই নিচেই ওচৰৰ পৰা যুৱকজনক গুলীয়াই হত্যা কৰে৷ এজন যুৱক কেনেবাকৈ পলাই সাৰে৷ সীমান্তত এইয়া প্ৰথম ঘটনা নহয়৷ ইয়াৰ পূৰ্বেও সীমান্তত অসমৰ ভূমিতে অসমীয়াৰ ওপৰত অৰুণাচলি দুৰ্বত্তই গুলীত নিৰপৰাধী লোক প্ৰাণ দিব লগা হৈছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে