May 25, 2022, 8:13 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

বিশ্বত ধৰা পৰিছে কোভিডতকৈ ভয়াবহ ‘XE’ ভাইৰাছ, ইংলেণ্ডত ৬৩৭ জন লোক আক্ৰান্ত

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 2, 2022
  • 159 Time View

বিশ্বৰ প্ৰায়সমূহ দেশৰ লগতে ভাৰতত ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমণ দ্ৰুতগতিত হ্ৰাস পাইছে৷ কিন্তু ক’ৰোনা ভাইৰাছৰ ভাবুকি এতিয়াও শেষ হোৱা নাই। বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাৰ মতে, ওমাইক্ৰনৰ এটা নতুন এক্স.ই প্ৰকাৰ আহিছে৷ বি.এ-2-তকৈ ১০ গুণ অধিক বিপদজনক। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে ই অমাইক্ৰনৰ মূল প্ৰকাৰতকৈ ৪৩ শতাংশ দ্ৰুতগতিত বিয়পিব পাৰে। এক্স.ই ভেৰিয়েণ্টত অমাইক্ৰনৰ দুটা চাব-লাইন বি.এ-১ আৰু বি.এ-২ থাকে। অৱশ্যে, বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই কয় যে যেতিয়ালৈকে এই এক্স.ই প্ৰকাৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পৰিৱৰ্তন দেখা নাযায় ইয়াক অমাইক্ৰনৰ এক প্ৰকাৰ হিচাপে দেখা যাব। ওমাইক্ৰনৰ এক্স.ই প্ৰকাৰৰ প্ৰথম ঘটনাটো ১৯ জানুৱাৰীত ইউকেত পোৱা গৈছিল। ১৯ জানুৱাৰীৰ পৰা এক্স.ই প্ৰকাৰৰে ৬০০ লোকক সংক্ৰমণ কৰিছে৷৷ ইয়াৰ উপৰিও, এই প্ৰকাৰৰ সংক্ৰমণ ফ্ৰান্স, ডেনমাৰ্ক আৰু বেলজিয়ামতো পোৱা গৈছে।

ইউ.কেৰ স্বাস্থ্য সুৰক্ষা সংস্থাৰ মতে এক্স.ই প্ৰকাৰ কিমান বিপদজনক বা ভেকছিনে ইয়াৰ ওপৰত কাম কৰিব নে নাই জানিবলৈ এতিয়াও পৰ্যাপ্ত তথ্য নাই।

ভাৰতত যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১,৩৩৫ টা নতুন কৰোনা ৰোগী ধৰা পৰিছে৷ যাৰ ফলত মুঠ ৰোগীৰ সংখ্যা হৈছে ৪ কোটি ৩০ লাখ ২ হাজাৰ হৈছে৷ দেশত সক্ৰিয় ঘটনাৰ সংখ্যা বৰ্তমান ১৩,৬৭৮ জন। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৯১৮ জন লোক সুস্থ হৈ ঘৰলৈ উভতিছে। একে সময়তে, সংক্ৰমণৰ ফলত ৫২ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। ইয়াৰ সৈতে, দেশত কৰোনাৰ ফলত মৃত্যুৰ সংখ্যা ৫ লাখ ২১ হাজাৰ হৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে