July 2, 2022, 1:20 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

বিশিষ্ট সমাজ সংগঠক-কবি নন্দেশ্বৰ নাথৰ জীৱনাৱসান

Reporter Name
  • Update Time : Monday, June 6, 2022
  • 45 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বেবেজীয়াৰ দাঁতি কাষৰীয়া জামুগুৰি নিবাসী বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী, কবি, সমাজ সংগঠক, ধৰ্মপৰায়ণ ব্যক্তি তথা বিদ্যুৎ বিভাগৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত গাণনিক বিষয়া নন্দেশ্বৰ নাথৰ (নন্দী) আজি পুৱা প্ৰায় চাৰে পাঁচ বজাত দেহাৱসান ঘটে৷ জানিব পৰা মতে, কাহিলী পুৱাতে শ্বাস-প্ৰস্বাসজনিত কাৰণত হঠাতে অসুস্থ হৈ পৰা নাথক পৰিয়ালৰ লোকে ততাতৈয়াকৈ নগাঁৱৰ চিকিৎসালয়লৈ নিছিল যদিও আদবাটতে তেওঁ শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰে৷ মৃত্যুৰ সময়ত তেওঁৰ বয়স হৈছিল ৬৭ বছৰ৷ অসম ৰাজ্যিক বিদ্যুৎ পৰিষদৰ নগাঁও সংমণ্ডলৰ গাণনিক বিষয়া হিচাপে অৱসৰ গ্ৰহন কৰা নাথে নিজৰ দায়িত্ব আৰু কৰ্তব্য নিষ্ঠাসহকাৰে পালন কৰি সহকৰ্মীৰ মাজত এক সুকীয়া ইমেজ গঢ়ি তুলিবলৈ সক্ষম হৈছিল৷ এগৰাকী কবি হিচাপেও পৰিচয় থকা নাথ অসম সাহিত্য সভাৰ আজীৱন সদস্য আছিল৷ অৱসৰ গ্ৰহণৰ পিছৰে পৰা একাত্মভাবে সমাজসেৱাত নিজকে নিয়োজিত কৰা নাথে নগাঁও জিলা যোগী সন্মিলনীৰ উপ সভাপতি, শ্বহীদ মনবৰ নাথ পুথিভড়ালৰ সভাপতি, মধ্য জামুগুৰি বিহু উৎসৱ উদযাপন সমিতিৰ সভাপতি, জামুগুৰিৰ সাৰ্বজনীন গৰখীয়া থানৰ সহকাৰী সম্পাদক, সদৌ অসম কবি সন্মিলনৰ জামুগুৰি শাখা সমিতিৰ সম্পাদক, জামুগুৰি শাখা সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি, জামুগুৰি বুঢ়া নামঘৰৰ সম্পাদকৰ দৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়-বাব দায়িত্বসহকাৰে পালন কৰাৰ উপৰিও বৃহত্তৰ জামুগুৰি অঞ্চলৰ সকলো সামাজিক, সাংস্কৃতিক আৰু ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানৰ লগত ওতঃপোতভাবে জড়িত আছিল৷ তেওঁৰ আকস্মিক বিয়োগৰ বতৰা পাই তেওঁৰ বাসগৃহত বহু গুনমুগ্ধ সমবেত হৈ নশ্বৰদেহত অন্তিম শ্ৰদ্ধা জনোৱাৰ লগতে নশ্বৰদেহ শোভাযাত্ৰা কৰি বৃহত্তৰ জামুগুৰি অঞ্চলৰ মাজেৰে পৰিভ্ৰমন কৰাই৷ সৎ, অমায়িক আৰু সৰু-ডাঙৰ সকলোৰে লগত সদ্ভাৱ বৰ্তাই ৰখা সৰবৰহী ব্যক্তি নাথৰ বিয়োগত অঞ্চলজুৰি গভীৰ শোকৰ ছাঁ পৰাৰ বিপৰীতে নগাঁও জিলা কবি সন্মিলন, জামুগুৰি সাৰ্বজনীন গৰখীয়া থান, জামুগুৰি বিহু উদযাপন সমিতি, শ্বহীদ মনবৰ নাথ পুথিভড়াল, সাংবাদিক সুৰক্ষা মঞ্চ, জংগম সাংস্কৃতিক গোষ্ঠী, জাজৰি প্ৰেছ ক্লাব, আঞ্চলিক লুইত গোষ্ঠী, বেবেজীয়া প্ৰেছ ক্লাৱ, জামুগুৰি শাখা সাহিত্য সভা, ক্ৰিয়েছন ক্লাৱ, জামুগুৰি চাৰিআলি ব্যৱসায়ী সন্থা, সোনাইপৰীয়া শাখা কবি সন্মিলন, জামুগুৰি শাখা কবি সন্মিলনকে ধৰি বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠান আৰু ব্যক্তি বিশেষে শোক প্ৰকাশ কৰি শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালবৰ্গলৈ সমবেদনা জনাইছে৷ তেওঁ মৃত্যুৰ সময়ত পত্নী, এজন পুত্ৰ, এগৰাকী কন্যা, জোৱাই, বোৱাৰী, তিনি ভাতৃ, নাতি-নাতিনীসহ বহু আত্মীয়-স্বজনক ইহসংসাৰত এৰি থৈ যায়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে