February 9, 2023, 1:01 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

‘বিমানত শৰীৰে যথেষ্ট স্থান দখল কৰিব’, ইউক্ৰেইনত নিহত ছাত্ৰৰ দেহ অনাক লৈ বিধায়কৰ লজ্জাজনক মন্তব্য

Reporter Name
  • Update Time : Friday, March 4, 2022
  • 148 Time View

ইউক্ৰেইনত নিহত নবীন শেখৰাপ্পা জ্ঞানগৌড়া নামৰ ছাত্ৰজনৰ পৰিয়ালে মৃতদেহ অহাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি থকাৰ সময়তে কৰ্ণাটকৰ এজন বিজেপি বিধায়কে লজ্জাজনক আৰু বিতৰ্কিত মন্তব্য কৰিছে। বিধায়কজনে কয় যে ‘এটা মৃতদেহে বিমানত অধিক স্থান দখল কৰে’।

কৰ্ণাটকৰ হুবলি-ধাৰৱাদ সমষ্টিক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা বিজেপি বিধায়ক অৰবিন্দ বেলাদে কয় যে বিমানখনত কফিনৰ পৰিৱৰ্তে প্ৰায় আঠৰ পৰা ১০ জন লোকক স্থান দিব পাৰি। নবীনৰ নশ্বৰ দেহ কেতিয়া গৃহচহৰ হাভেৰীলৈ অনা হ’ব বুলি প্ৰশ্ন কৰাত এইঅ উত্তৰ দিছিল বিধায়ক অৰবিন্দ বেলাদে৷

বেলাদে সাংবাদিকক কয় যে চৰকাৰে নবীনৰ মৃতদেহ ঘূৰাই অনাৰ বাবে প্ৰচেষ্টা চলাই আছে। ইউক্ৰেইন এখন যুদ্ধ ক্ষেত্ৰ আৰু সকলোৱে ইয়াৰ বিষয়ে জানে৷ প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে আৰু যদি সম্ভৱ হয় মৃতদেহটো ঘূৰাই অনা হ’ব।

যেতিয়া জীৱিত লোকসকলক ঘূৰাই অনাটো প্ৰত্যাহ্বানজনক হয়৷ মৃতকক ঘূৰাই অনাটো আৰু অধিক কঠিন হৈ পৰিছে৷ কিয়নো এটা মৃতদেহে বিমানখনত অধিক স্থান দখল কৰিব। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, বিমানখনত ৮ৰ পৰা ১০ জন লোকক স্থান দিব পাৰি।

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে নবীনৰ মৃতদেহ ঘূৰাই আনিবলৈ সকলো প্ৰচেষ্টা চলাই আছে। নবীনৰ পিতৃ শেখৰাপ্পা জ্ঞানগৌড়াই বুধবাৰে কৈছিল যে চৰকাৰে আশ্বাস দিছিল যে পুত্ৰৰ মৃতদেহ দুদিনৰ ভিতৰত ঘৰলৈ অনা হ’ব। প্ৰধানমন্ত্ৰী আৰু কৰ্ণাটকৰ মুখ্যমন্ত্ৰী বাসবৰাজ বোম্মাই দুয়োকে পুত্ৰৰ মৃতদেহ অনাত সহায় কৰিবলৈ অনুৰোধ কৰিছিল।

খাৰকিভ নেচনেল মেডিকেল ইউনিভাৰ্চিটিত চিকিৎসা বিজ্ঞানৰ অধ্যয়ন কৰি থকা ২১ বছৰীয়া নবীনে এখন গ্ৰোচাৰী দোকানৰ বাহিৰত শাৰী পাতি থিয় হৈ আছিল৷ সেই সময়তে চৰকাৰী ভৱনত ৰাছিয়াৰ গুলীবৰ্ষণত নিহত হয়। সহপাঠীৰ মতে, আন শিক্ষাৰ্থীৰ সৈতে এটা বাংকাৰত আছিল আৰু মঙলবাৰে সীমান্তত ৰেল খাদ্য সামগ্ৰী ল’বলৈ ওলাই গৈছিল।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে