February 1, 2023, 1:04 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বিভেদৰ ৰাজনীতিৰ পৰিবৰ্তে সম্প্ৰীতিৰ বাস্তৱ ছবিঃ শিৱসাগৰত ইছলামধৰ্মী মহিলাই দিলে হিন্দু ধৰ্মাৱলম্বী যুৱকক মুখাগ্নি

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, September 26, 2020
  • 144 Time View

শিৱসাগৰঃ ধর্মৰ উৰ্দ্ধত যে মানুহ আৰু মানৱীয়তা, সেই কথা পুনৰবাৰ প্ৰমাণিত হ’ল শিৱসাগৰত। এই কথা প্ৰমাণ কৰিলে এগৰাকী ইছলাম ধৰ্মী মহিলাই। দাঙি ধৰিলে সম্প্ৰীতিৰ নিদৰ্শন। উল্লেখ্য যে যোৱা ২৪ তাৰিখে শিৱসাগৰ জিলাৰ ন-আলিস্থিত মুস্কান বেগমৰ ঘৰত মৃত্যু হয় আদিতে তিনিচুকীয়াৰ বাসিন্দা ধ্ৰুৱজ্যোতি মজুমদাৰৰ।

তিনিচুকীয়াৰ জীয়ৰী তথা বৰ্তমানৰ শিৱসাগৰৰ বোৱাৰী মুস্কান বেগমৰ লগত শৈশৱৰে পৰা ধ্ৰুৱজ্যোতিৰ আছিল ভাতৃ-ভগ্নীৰ সম্পৰ্ক। এসময়ত মুস্কান বেগম বৈৱাহিক সূত্ৰে শিৱসাগৰলৈ অহাৰ পাছতো ভ্ৰাতৃত্বৰ মৰমৰে বান্ধ খাই থকা ধ্ৰুৱজ্যোতিৰ লগত আছিল পূৰ্বৰ দৰেই আত্মীয়তা। শৈশৱতে পিতৃ-মাতৃক হেৰুৱাই ঘাট মাউৰা হোৱা ধ্ৰুৱজ্যোতিক পৰিয়ালৰ লোকেও কৰিছিল এলাগী। পৰিয়ালৰ লোকে আঁতৰাই পঠিওৱা ধ্ৰুৱজ্যোতিক অভিভাৱকৰ দায়িত্ব আৰু মৰমৰে আবৰি ৰাখে মুস্কান বেগমে।

পাঁচ বছৰ পূৰ্বে অসুস্থ হৈ পৰা ধ্ৰুৱজ্যোতি তিনিচুকীয়াৰ পৰা শিৱসাগৰলৈ গুচি আহি আশ্ৰয় গ্ৰহণ কৰে শিৱসাগৰৰ ন-আলিস্থিত মুস্কান বেগমৰ স্বামীগৃহত। তেতিয়াৰে পৰা ন-আলিতে বসবাস কৰা ধ্ৰুৱজ্যোতিৰ (২৮) দূৰ্ভাগ্যজনকভাবে ২৪ ছেপ্তেম্বৰত মৃত্যু হয়। মুস্কান বেগমৰ স্বামী গৃহতে ধ্ৰুৱজ্যোতি মজুমদাৰে শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰাৰ পাছত মুস্কান বেগমে ধ্ৰুৱজ্যোতিৰ পৰিয়ালৰ লগত বাৰম্বাৰ যোগাযোগ কৰে যদিও বিমুখ হোৱাত অৱশেষত ২৫ ছেপ্তেম্বৰত শিৱসাগৰৰ শান্তিবন শ্মশানত হিন্দু ধৰ্মীয় ৰীতি নীতিৰে ভাতৃ ধ্ৰুৱজ্যোতিক মুখাগ্নি কৰি অন্তিম বিদায় জনায় মুস্কান বেগমে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে