February 3, 2023, 8:57 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক দিল্লীৰ নতুন লেফটেনেণ্ট গভৰ্ণৰ নিযুক্তি

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 23, 2022
  • 39 Time View

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক কেন্দ্ৰীয় শাসিত দিল্লীৰ নতুন লেফটেনেণ্ট গভৰ্ণৰ হিচাপে নিযুক্তি দিছে। অনিল বৈজালে পদত্যাগ কৰাৰ পিছতে চাক্সেনাক এই পদত নিযুক্তি দিয়া হৈছে। ৰাষ্ট্ৰপতি কাৰ্যালয়ৰ দ্বাৰা জাৰি কৰা এক প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তিত কোৱা হৈছে যে ভাৰতৰ ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে বিনয় কুমাৰ চাক্সেনাক দিল্লীৰ উপ-ৰাজ্যপাল হিচাপে নিযুক্তি দিয়াটো অত্যন্ত আনন্দৰ বিষয়। কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণৰ তাৰিখৰ পৰা নিযুক্তিটো কাৰ্যকৰী বুলি গণ্য কৰা হ’ব।

বৈজালে ব্যক্তিগত কাৰণত যোৱা সপ্তাহত পদত্যাগ কৰিছিল। অৱসৰপ্ৰাপ্ত আমোলা বৈজালে ২০১৬ চনৰ ডিচেম্বৰত নাজিব জঙৰ পদত্যাগৰ পিছতে দিল্লীৰ লেফটেনেণ্ট গভৰ্ণৰ হিচাপে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰে। দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালৰ সৈতে মতভেদক লৈ বৈজালৰ নামও কেইবাবাৰো বাতৰিলৈ আহিছিল। বৈজালে পদত্যাগ এনে এটা সময়ত কৰিছিল যে যেতিয়া তিনিখন পৌৰ নিগমৰ কাৰ্যকাল সমাপ্ত হ’ব আৰু কেন্দ্ৰই তিনিটা নিগমৰ একত্ৰীকৰণৰ বাবে জাননী জাৰি কৰিছে৷ যাৰ পিছত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব। দিল্লীৰ ভূমি, সেৱা আৰু আইন-শৃংখলাৰ তিনিটা বিষয় পোনপটীয়াকৈ লেফটেনেণ্ট গভৰ্ণৰৰ অধীনত আহে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে