February 6, 2023, 8:52 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বিধ্বস্ত শ্ৰীলংকাৰ অৰ্থনীতি, পলায়ন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ গটাবায়া ৰাজাপাকছেৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 9, 2022
  • 41 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ শেহতীয়াকৈ কেইমাহমান পূৰ্বে প্ৰতিবেশী ৰাষ্ট্ৰ শ্ৰীলংকাত দেখা দিছিল তীব্ৰ অৰ্থনৈতিক সংকটে৷ এই সংকট ৰোধ কৰিবলৈ অসমৰ্থ হৈ পৰিল শ্ৰীলংকাৰ চৰকাৰ৷ যাৰ ফলত হাজাৰ হাজাৰ জনতাই ৰাজপথলৈ ওলাই আহি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি আহিছে চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে৷

দ্বীপৰাষ্ট্ৰখনৰ বিক্ষোভিত প্ৰতিবাদী জনতাই ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীৰ চৰকাৰী বাসগৃহ ঘেৰাও কৰি পদত্যাগৰ দাবী তুলিছিল৷ মাহ মাহ ধৰি ক্ষোভিত জনতাৰ এনে প্ৰতিবাদী ৰূপ দেখি শেহতীয়াকৈ দেশখনৰ ৰাষ্টপতি গটাবায়া ৰাজাপাকছে শনিবাৰে ৰাজধানীত থকা তেওঁৰ চৰকাৰী বাসভৱনৰ পৰা পলায়ন কৰাৰ খবৰ আহিছে৷ লগতে ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকী অজ্ঞাত সুৰক্ষিত স্থানলৈ গমন কৰাৰ কথা বাতৰিত প্ৰকাশ পাইছে৷

২২ নিযুত লোকে বসবাস কৰা দেশখনে বৈদেশিক মুদ্ৰাৰ অভাৱত ভুগিছে, লগতে ইন্ধন, খাদ্য আৰু ঔষধৰ লগতে অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰীৰ লগতে সকলো ক্ষেত্ৰতে জনসাধাৰণে দুৰ্ভোগ ভুগিছে৷ যাৰ ফলত শ্ৰীলংকাই সাত দশকৰ ভিতৰত আটাইতকৈ বেয়া বিত্তীয় অস্থিৰতাৰ দিশে গতি কৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে