January 30, 2023, 4:51 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বিধায়কৰ বিৰুদ্ধে বাতৰি লিখি আৰক্ষী থানাৰ ভিতৰত নগ্ন হ’বলগীয়া হ’ল সাংবাদিক

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, April 7, 2022
  • 96 Time View

মধ্য প্ৰদেশ বিজেপি বিধায়কজনৰ বিৰুদ্ধে বাতৰি লিখা সাংবাদিকক আৰক্ষী থানাৰ ভিতৰত উলংগ কৰা হয়৷ ভাৰপ্ৰাপ্ত আৰক্ষী বিষয়াই সাংবাদিকৰ দলটোক উলংগ কৰি থিয় কৰাই ৰাখে আৰক্ষী থানাৰ ভিতৰত। চৰ্চিত অমৰ উজালাৰ সাংবাদিকক নগ্ন কৰি থিয় কৰোৱা হয়৷ মধ্য প্ৰদেশৰ চিধি জিলাৰ আৰক্ষীয়ে সাংবাদিকসকলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। আৰক্ষী চকীত নিজৰ কাপোৰ খুলি ফটো তুলি সামাজিক মাধ্যমত ভাইৰেল কৰা হয়। আনকি লক-আপত সাংবাদিকসকলক অন্তৰ্বাস পিন্ধিহে থাকিবলৈ দিয়া হয়৷ সাংবাদিকসকলৰ দোষ এয়াই আছিল যে তেওঁলোকে বিজেপি বিধায়ক কেদাৰনাথ শুক্লাৰ বিৰুদ্ধে বাতৰি প্ৰকাশ কৰিছিল। কংগ্ৰেছে আৰক্ষীৰ ব্যৱহাৰৰ বিৰুদ্ধে প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছে।

চিধি আৰক্ষীৰ পৰা পোৱা তথ্য অনুসৰি বাঘেলী ভাষাত ইউটিউবত চেনেল চলাই থকা কানিশক তিৱাৰী নামৰ যুৱকজন আৰু কিছু সাংবাদিকৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ দাখিল কৰা হৈছে। ভুৱা পৰিচয় পৰিচয়ৰে ফেচবুকত বিধায়ক কেদাৰনাথ শুক্লা আৰু পুত্ৰক বদনাম কৰাৰ অভিযোগ উঠিছে। বিধায়কজনৰ পুত্ৰৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত এজাহাৰও দাখিল কৰা হৈছে। জ্যেষ্ঠ সাংবাদিক ৰাকেশ পাঠকে কৈছে যে কানিশকৰ ইউটিউবত এক লাখতকৈও অধিক অনুসৰণকাৰী আছে। নিউজ চেনেলৰ পৰা এখন পত্ৰও পোহৰলৈ আহিছে যিয়ে নিশ্চিত কৰিছে যে কানিশক তিৱাৰী এজন ফ্ৰিলান্স সাংবাদিক।

আৰক্ষীৰ মতে, এটা ভুৱা পৰিচয়ৰ পৰা ফেচবুকত অশালীন মন্তব্য কৰা হৈছিল। আৰক্ষীয়ে গোচৰটোত প্ৰথমে নীৰজ কুন্দৰক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল। ফলত সাংবাদকৰ্মীসকলে কোতৱালী আৰক্ষী থানাত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। তেনে সময়তে আৰক্ষীয়ে সকলোকে গ্ৰেপ্তাৰ কৰে। কানিশক তিৱাৰী এজন ইউটিউবাৰ আৰু তেওঁৰ বিৰুদ্ধে আগতেও কিছু অভিযোগ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছিল। কোতৱালী আৰক্ষী থানাত কোনোৱে কাপোৰ অবিহনে সাংবাদিক কেইজনৰ ফটো তুলি ছ’চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰে। অপৰাধ নং ২৬২/২২, ধাৰা ৪১৯, ৪২০ আৰু ৬৬-চি, আইটি আইনৰ ৬৬-ডি ৰ অধীনত এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে আৰু কোতৱালী আৰক্ষীৰ তদন্ত চলি আছে। ফটোখন ভাইৰেল হোৱাৰ ঘটনাৰ তদন্ত ডিএছপিক হস্তান্তৰ কৰা হৈছে।

কংগ্ৰেছে চৰকাৰক তীব্ৰ সমালোচনা কৰিছে। প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী জয়বৰ্ধন সিঙে ফটো টুইট কৰি কয় যে এইখন মধ্যপ্ৰদেশৰ চিধি জিলাৰ আৰক্ষী থানাৰ ছবি। অৰ্ধ-উলংগ যুৱকজন চোৰ নহয়, সংবাদ মাধ্যমৰ সংগী৷ যাক গণতন্ত্ৰৰ চতুৰ্থ স্তম্ভ বুলি কোৱা হয়। অৰ্ধ-উলংগ কৰি কাৰাগাৰত ৰখাৰ কাৰণ হৈছে বিজেপি বিধায়কজনৰ বিৰুদ্ধে এটা বাতৰি কৰিছিল। প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী পি.চি শৰ্মাই কয় যে জ্যেষ্ঠ সাংবাদিক কানিশক তিৱাৰী আৰু বাঘেলী নিউজ চেনেলৰ সহযোগীসকলৰ বাবে ৰাজ্য চৰকাৰৰ অযোগ্যতা তুলি ধৰা হৈছে। উলংগ কৰি আৰক্ষী চকীত থিয় কৰোৱা হৈছে। এইটো এটা অত্যন্ত নিন্দনীয় কাৰ্য৷ শিৱৰাজ সিং চৰকাৰে এতিয়া ব্ৰিটিছৰ দৰে এক অত্যাচাৰী মনোভাৱ গ্ৰহণ কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে