February 6, 2023, 9:11 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বিদেশৰ পৰা পৰিচালিত ‘পাঞ্জাৱ পলিটিক্স টিভি’ক ভাৰতত সম্পূৰ্ণ ৰূপে বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, February 22, 2022
  • 87 Time View

বিদেশৰ পৰা পৰিচালিত ‘পাঞ্জাৱ পলিটিক্স টিভি’ৰ ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ সকলো একাউণ্ট বন্ধ কৰি দিয়া হৈছে৷ এপ, ৱেবছাইট আৰু ছ’চিয়েল মিডিয়া একাউণ্টৰ সমলবোৰ সাম্প্ৰদায়িক বিভেদ আৰু বিচ্ছিন্নতাবাদক উচটনি দিয়া ধৰণৰ আছিল৷ ভাৰতৰ সাৰ্বভৌমত্ব আৰু অখণ্ডতা, ৰাজ্যৰ নিৰাপত্তা আৰু ৰাজহুৱা শান্তি-শৃংখলাৰ বাবে ক্ষতিকাৰক বুলি অভিযোগ উঠিছিল৷

আজি তথ্য আৰু সম্প্ৰচাৰ মন্ত্ৰালয়ে শিখছ ফৰ জাষ্টিছ (এছএফজে)ৰ সৈতে ঘনিষ্ঠ সম্পৰ্ক থকা বিদেশী আধাৰিত ‘পঞ্জাৱ পলিটিক্স টিভি’ৰ বিভিন্ন এপ, ৱেবছাইট আৰু ছ’চিয়েল মিডিয়া একাউণ্ট অৱৰোধ কৰাৰ নিৰ্দেশ দিছিল। সংগঠনটোক বেআইনী কাৰ্যকলাপ (প্ৰতিৰোধ) আইন, ১৯৬৭-ৰ অধীনত বেআইনী ঘোষণা কৰা হৈছে।

চোৰাংচোৱা ইনপুট অনুসৰি, চেনেলটোৱে চলিত ৰাজ্যিক বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ সময়ত ৰাজহুৱা শৃংখলা বিঘ্নিত কৰিবলৈ অনলাইন মাধ্যম ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছিল। সেয়েহে, কেন্দ্ৰীয় তথ্য আৰু সম্প্ৰচাৰ মন্ত্ৰালয়ে ১৮ ফেব্ৰুৱাৰীত আইটি নিয়মৰ অধীনত ইয়াৰ জৰুৰীকালীন ক্ষমতা ব্যৱহাৰ কৰি পঞ্জাৱ পলিটিক্স টিভিৰ ডিজিটেল মিডিয়া সম্পদসমূহ অৱৰোধ কৰে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে