February 3, 2023, 10:28 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁৱৰ কুজিদাঁহত ক্ৰিকেট কৰ্মশালাৰ আয়োজন বৰ্ষাপাৰাত এ আৰ ৰহমানৰ সৈতে গীত গালে অসমৰ জীয়ৰী অন্তৰা নন্দীয়ে কি আছে নীলমণি ফুকনৰ গোপন পত্ৰত? আজিৰে পৰা গুৱাহাটীত আৰম্ভ G20 ৰ বৈঠক প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল

বিটিচিৰ এটা সমষ্টি-কাৰ্বি স্বায়ত্ব পৰিষদত ২৬ সমষ্টিত কাইলৈ ভোটগ্ৰহণ, সষ্টম প্ৰশাসন

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, June 7, 2022
  • 97 Time View

কাইলৈ অসমত এটা পৰিষদীয় সমষ্টিত উপ-নিৰ্বাচনৰ ভোট আৰু কাৰ্বি আংলং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ভোট অনুষ্ঠিত হ’ব৷ দীৰ্ঘদিনীয়া প্ৰচাৰ অভিযানৰ সোমবাৰে সামৰণি পৰাৰ পিছতে কাইলৈ ভোট অনুষ্ঠিত হ’ব৷ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বিজেপিৰ প্ৰাৰ্থীসকলৰ হকে ব্যাপক প্ৰচাৰ চলোৱাৰ লগতে বিৰোধী কংগ্ৰেছকে ধৰি আন আন দলসমূহেও ব্যাপক প্ৰচাৰ চলায়৷

মুঠ ২৬টা পৰিষদীয় সমষ্টিত কাইলৈ কাৰ্বি আংলং স্বায়ত্ব পৰিষদত ভোট অনুষ্ঠিত হ’ব৷ সোমবাৰে প্ৰচাৰ অভিযানৰ সামৰণি পৰে। মঙলবাৰে আবেলি পুলিং, প্ৰিজাইডিং বিষয়াসকলে বেলট পেপাৰসহ অন্যান্য সামগ্ৰী হাতত লৈ ব্যাপক নিৰাপত্তা ব্যৱস্থাৰ মাজত ভোট কেন্দ্ৰ সমূহলৈ গমন কৰা দেখা যায়৷ প্ৰতিটো কেন্দ্ৰত নিৰাপত্তাৰক্ষী নিয়োগ কৰা হৈছে৷

কাৰ্বি আংলং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ ভোট গ্ৰহণ মুঠ ২৬ টা সমষ্টিত অনুষ্ঠিত হ’ব৷ পুৱা ৭ বাজি ৩০ মিনিটৰ পৰা আবেলি ৪ বাজি ৩০ মিনিটলৈ ভোটদান অনুষ্ঠিত হ’ব। কাৰ্বি আংলং স্বায়ত্বশাসিত পৰিষদৰ মুঠ ভোটাৰ ৭ লাখ ৩ হাজাৰ ৯৮জন। মুঠ ৯০৬টা ভোটকেন্দ্ৰত অনুষ্ঠিত হ’ব ভোটগ্ৰহণ। ১২ জুনত ভোটগণনা।

৯০৬টা কেন্দ্ৰত ভোট অনুষ্ঠিত হ’ব। পৰিষদৰ লুম্বাজং সমষ্টিত সৰ্বাধিক ৬৯ হাজাৰ ৭১৫টা ভোট আছে। সৰুপথাৰ সমষ্টিত সৰ্বনিম্ন ১০,১২৮টা ভোট আছে। পশ্চিম কাৰ্বি আংলঙৰ ৫৮টা ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰ অতি স্পৰ্শকাত। কিন্তু সাজু প্ৰশাসনৰ লোক।

বিটিচিৰ উপ-নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া ২২নং ককলাবাৰী সমষ্টিত আজি শাসকীয় দল ইউপিপিএল, প্ৰধান বিৰোধী দল বিপিএফ আৰু এগৰাকী নিৰ্দলীয়া প্ৰাৰ্থীয়ে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা কৰিছে৷ ইউপিপিএল প্ৰাৰ্থী মণ্টু বড়ো, নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী হীৰেণ শৰণীয়া, বিপিএফ দলৰ সমৰ্থিত প্ৰাৰ্থী শংকৰ বসুমতাৰীয়ে ভোট যুদ্ধত অৱতীৰ্ণ হৈছে৷ কাইলৈ ভোটগ্ৰহণ আৰু ১২ জুনত ভোট গণনা কৰা হ’ব। সমষ্টিটোৰ মুঠ ভোটাৰ ৭২,৪১৬ গৰাকী। ইয়াৰে পুৰুষ ভোটাৰ ৩৫,৭৫৬ জন। মহিলা ভোটাৰৰ সংখ্যা ৩৬,৬৬০ গৰাকী। তৃতীয় লিংগৰ ভোটাৰ ১ গৰাকী। প্ৰাৰ্থীৰ নিৰ্বাচনী ব্যয়ৰ পৰিমাণ সৰ্বাধিক ৭ লাখ টকা ধাৰ্য।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে