February 9, 2023, 1:59 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

বিটিচিত ২ বছৰত ৫ কিলোমিটাৰ ব্লেক টেপিং ৰাস্তা নিৰ্মাণ কৰিছে প্ৰমোদ বড়োৰ চৰকাৰে

Reporter Name
  • Update Time : Monday, April 4, 2022
  • 174 Time View

কোকৰাঝাৰঃ বিটিচিৰ শাসনৰ বাঘজৰী নিজৰ হাতত লোৱাৰ পিছৰে পৰা বিগত দুই বছৰত পাঁচ কিলোমিটাৰ ব্লেক টেপিং ৰাস্তা নিৰ্মাণ কৰিছে বিটিচিৰ প্ৰমোদ বড়োৰ চৰকাৰে৷ আজি এই তথ্য দাখিল কৰিছে পৰিষদৰ অধিবেশন কালত৷ শান্তি সম্প্ৰতি আৰু উন্নয়নৰ শ্ল’গান দিয়া প্ৰমোদ বড়ো চৰকাৰে যোৱা দুই বছৰত ৫ কিলোমিটাৰহে ব্লেক টেপিং ৰাস্তা নিৰ্মান কৰিছে বিটিচি চৰকাৰে। এই তথ্য সদৰি কৰিছে বিটিচিৰ সদনত বিৰোধী দলপতি দেৰহাছাৎ বসুমতাৰীয়ে৷ আজি বিটিচিৰ সদনত বিৰোধী দলপতি দেৰহাছাৎ বসুমতাৰীয়ে সদৰি কৰা মতে তেওঁৰ এটা অতিৰিক্ত প্ৰশ্নোত্তৰত বিটিচিৰ লোকনিৰ্মাণ বিভাগৰ দায়িত্বত থকা মুখ্য কাৰ্যবাহী প্ৰমোদ বড়োৱে উল্লেখ কৰে যে, ২০২১- ২০২২ বিত্তীয় বৰ্ষত ৭৫ কোটি ৮০ লাখ টকা ধন লোকনিৰ্মাণ বিভাগত ধাৰ্য কৰা হৈছিল। উক্ত ধনৰাশিৰে ১২১টা বিভিন্ন স্কীম ৰূপায়ন কৰা হয়৷ তাৰ ভিতৰত ৫ কিলোমিটাৰ ৰাস্তা নতুনকৈ ব্লেক টেপিং কৰা হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে