February 8, 2023, 9:42 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

বিজেপিৰ কামত সন্তুষ্ট ইউডিএফ, কংগ্ৰেছ-ইউডিএফৰ মিত্ৰতাই বিজেপিক সহায়হে কৰিব

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, August 29, 2020
  • 145 Time View

বঙাইগাঁওঃ শনিবাৰে চৰকাৰী কাৰ্যসূচী লৈ বঙাইগাঁও জিলা ভ্ৰমণ কৰে বন মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্যই৷ বঙাইগাঁও জিলাৰ চিটকাগাঁৱত আই ভেলি ডিভিজনৰ উদ‍্যোগত নিৰ্মাণ হবলগীয়া জৈৱ বৈচিত্ৰ উদ‍্যানৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে বন মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে৷ দক্ষিণ অভয়াপুৰী সমষ্টিৰ এআইইউডিএফৰ বিধায়ক অনন্ত মালো আৰু যোগান মন্ত্ৰী ফনীভূষণ চৌধুৰীৰ উপস্থিতিত বন মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ‍্য জৈৱ বৈচিত্ৰ উদ‍্যানৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে৷

মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ‍্য জৈৱ বৈচিত্ৰ উদ‍্যানৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰি সাংবাদিকৰে মুখামুখী হৈ কংগ্ৰেছ-এআইইউডিএফৰ মিত্ৰতাই বিজেপি দলক সহায়হে কৰিব বুলি দাবী কৰে। বিজেপিৰ কাম-কাজত এআইইউডিএফ সন্তুষ্ট বুলি আট্টাহাস্য কৰি বন মন্ত্ৰীয়ে কয় যে বিগত চাৰি বছৰত কোনো স্থিতি লব পৰা নাই বিৰোধীয়ে। কংগ্ৰেছ-এআইইউডিএফৰ মিত্ৰতা পূৰ্বে পৰ্দাৰ ভিতৰত আছিল৷ এতিয়া পৰ্দাৰ বাহিৰত হৈছে। জৈৱ বৈচিত্ৰ উদ‍্যানত ১০০০প্ৰজাতিৰ ফল-মূল আৰু ঔষধি গছ থাকিব বুলি কৈ শীঘ্ৰে সোণালী বান্দৰৰ বিচৰণ ভুমি বঙাইগাঁৱৰ কাকৈজানাক অভয়াৰণ্য ৰূপে স্বীকৃতি দিয়া হ’ব বুলি ঘোষণা কৰে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে