May 25, 2022, 11:41 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

বিগত ২৪ ঘণ্টাত ভাৰতত ৯,৯৯৬গৰাকী লোক ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত, ৩৫৭গৰাকীৰ মৃত্যু

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 11, 2020
  • 96 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ পৃথিৱীৰ বিভিন্ন দেশৰ লগতে ভাৰততো ক’ৰোনাৰ সংক্ৰমণ বৃদ্ধি হৈছে৷ বিশেষকৈ ভাৰতত দ্ৰুত গতিত বৃদ্ধি হৈছে ক’ৰোনা৷ এক খবৰ অনুসৰি ১৮০ খন দেশৰ ভিতৰত সংক্ৰমিত এই ভাইৰাছে ৪ লাখতকৈ বেছি লোকৰ জীৱন কাঢ়ি নিছে৷ সমগ্ৰ বিশ্বৰ ৭২ লাখ লোক এই ভাইৰাছত সংক্ৰমিত হৈছে৷ সংখ্যা প্ৰতিদিনে বৃদ্ধি হৈছে৷ কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি ভাৰতত সংক্ৰমিত লোকৰ সংখ্যা ২ লাখ ৮৬ হাজাৰ ৫৭৯গৰাকী হৈ পৰিছে৷ বিগত ২৪ ঘণ্টাত ভাৰতত ৯,৯৯৬গৰাকী লোক ক’ৰোনাত আক্ৰান্ত হৈছে আৰু ৩৫৭গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে৷

দেশত ২৪ ঘণ্টাত ইয়াৰ পূৰ্বে ইমান সংখ্যাকলোক একেলগে ধৰা পৰা নাছিল৷ ইমান সংখ্যাক লোকৰ ২৪ ঘণ্টাত প্ৰাণ হেৰুওৱা নাছিল৷ ভাৰতত এই পৰ্যন্ত মুঠ ৮,১০২গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে৷ তথাপিও ভাৰতত ১ লাখ ৪১ হাজাৰ লোক ইতিমধ্যে সুস্থ হৈ চিকিৎসালয় এৰিছে৷ সুস্থ হোৱা লোকৰ সংখ্যা কিছু বৃদ্ধি হৈ ৪৯.২১ হৈছে৷ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে এই পৰ্যন্ত ৫২ লাখ লোকৰ নমুনা পৰীক্ষা কৰিছে৷ বিগত ২৪ ঘণ্টাত ১ লাখ ৫১ হাজাৰ লোকৰ নমুনা পৰীক্ষা কৰিছে চৰকাৰে৷ এতিয়ালৈকে কৰা পৰীক্ষাৰ ভিতৰত এই সংখ্যা অধিক৷ ইফালে দেশত প্ৰতিখন ৰাজ্যত নতুন ৰোগী ধৰা পৰিব ধৰিছে৷ কিছুদিন পূৰ্বে ক’ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যা কমিছিল যদিও লক-ডাউন শিথিল কৰাৰ পিছৰে পৰা ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হ’ব ধৰিছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে