May 25, 2022, 12:00 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

বিগত ২৪ ঘণ্টাত দেশত ধৰা পৰিল ৯,৯৭১গৰাকী ক’ৰোনা আক্ৰান্ত ৰোগী

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, June 7, 2020
  • 85 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰত ক’ৰোনা আক্ৰান্ত ৰোগীৰ সংখ্যাৰ দিশেৰে ষষ্ঠস্থানত উপনীত হৈছে। ব্ৰিটেইনৰ পিছতে আছে ভাৰত। ভাৰত পঞ্চমস্থান পাবলৈ কিছু নিলগত। কিয়নো ভাৰতত যোৱা তিনিটা দিনত দ্ৰুত গতিত বৃদ্ধি হৈছে ক’ৰোনা আক্ৰান্ত ৰোগী। ঘণ্টাৰ পিছে পিছে বাঢ়িছে ৰোগীৰ সংখ্যা। ক’ৰোনাত সমগ্ৰ বিশ্বৰ ভিতৰত ক্ষতিগ্ৰস্তৰ তালিকাৰ অন্যতম ইটালীক সংখ্যাৰ বলেৰে পিছ পেলাইছে ভাৰতে।

ক’ৰোনাকালত অধিক ক্ষতিগ্ৰস্ত আন এখন দেশ স্পেইনত এই পৰ্যন্ত মুঠ আক্ৰান্ত সংখ্যা হৈছে ২ লাখ ৮৮ হাজাৰ। ভাৰতত এই পৰ্যন্ত আক্ৰান্ত হৈছে ২ লাখ ৪৭ হাজাৰ লোক। ক’ৰোনা প্ৰাৰ্দুৰ্ভাৱৰ হোৱাৰ সময়তে অধিক ক্ষতিগ্ৰস্ত দেশসমূহত ক’ৰোনা ৰোগী কমকৈ পাবলৈ ধৰাৰ বিপৰীতে ভাৰতত এই সময়ত ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হৈছে।

উল্লেখ্য যে, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ব্যাপক হাৰত ক’ৰোনাৰ প্ৰকোপ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ ব্যপক ব্যৱস্থা গঢ়ি তুলিছে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ৰাজ্য চৰকাৰৰ সমূহৰ সৈতে লগলাগি প্ৰকোপ ৰোধ কৰাৰ লগতে মানুহৰ জীৱন ৰক্ষা কৰিবৰ বাবে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে। ভাৰতৰ কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য বিভাগৰ আজি প্ৰকাশিত তথ্য মতে, ক’ৰোনা ৰোগীৰ মুঠ সংখ্যা হৈছে ২,৪৬,৬২৮। ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈ এই পৰ্যন্ত ৬,৯২৯গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে।

বিগত ২৪ ঘণ্টাত নতুনকৈ ৯,৯৭১গৰাকী লোক ধৰা পৰিছে। বিগত ২৪ ঘণ্টাত ২৮৭গৰাকী লোকৰ মৃত্যু হৈছে। কিন্তু ভাল খবৰ এই যে দেওবাৰ তথা আজিলৈ ১,১৯,২৯৩গৰাকী লোক সুস্থ হৈ হস্পিতাল এৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে