January 30, 2023, 9:22 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বান সাহায্য প্ৰদানকাৰী সংস্থা, স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠনলৈ কামৰূপ জিলা প্ৰশাসনৰ বিশেষ আহ্বান

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 23, 2022
  • 32 Time View

চাংসাৰিঃ ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন জিলাৰ লগতে কামৰূপ জিলাৰো কেইবাখনো ৰাজহ চক্ৰ এলেকাৰ বিভিন্ন গাঁও সাম্প্ৰতিক বানত যথেষ্ট ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। সাম্প্ৰতিক বানত জিলাখনৰ হাজো, কমলপুৰ, ৰঙিয়া, কঞা, উত্তৰ গুৱাহাটী, পলাশবাৰী, ছয়গাঁও, গৰৈমাৰী আদি ৰাজহ চক্ৰৰ অধীনৰ বিভিন্ন ঠাইৰ বানাক্ৰান্তই যথেষ্ট দুৰ্যোগ তথা আহুকালৰ সম্মুখীন হৈছে। জিলা প্ৰশাসনৰ তৰফৰ পৰা সাহায্য তথা উদ্ধাৰ অভিযান ক্ষীপ্ৰতৰ কৰি তোলা হৈছে। বানাক্ৰান্তসকললৈ সহায়ৰ হাত আগবঢ়োৱাৰ বাবে বহু ব্যক্তি, স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠন, ব্যাক্তিগত সংন্থাই আগবাঢ়ি অহাটো এক আশাপ্ৰদ বিষয়। কিন্তু এই সংস্থা বা সংগঠনসমূহে যাতে সাহায্য প্ৰদান প্ৰক্ৰিয়াত জিলা প্ৰশাসন বা চক্ৰ বিষয়াক অৱগত কৰে তাৰ বাবে কামৰূপ জিলা প্ৰশাসনে সংশ্লিষ্ট সকলোলৈকে আহ্বান জনাইছে, যাতে প্ৰকৃত বানাক্ৰান্তই এই সাহায্য প্ৰাপ্তিৰ পৰা কোনো প্ৰকাৰে বঞ্চিত নহয়। জিলা প্ৰশাসন আৰু সংশ্লিষ্ট ৰাজহ চক্ৰ বিষয়াসকলে সংস্থা বা সংগঠনসমূহক এই ক্ষেত্ৰত সকলো ধৰণৰ সহায়-সহযোগিতা আগবঢ়াব বুলি কামৰূপ প্ৰশাসনৰ তৰফৰ পৰা জানিবলৈ দিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে