July 2, 2022, 2:39 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি দেৱৰাজ ৰয় কলেজত “অসমীয়া গদ্যৰ গতিপথ” শীৰ্ষক মনোজ্ঞ বক্তৃতা অনুষ্ঠান কমতাপুৰ অটোনমাচ কাউঞ্চিলৰ সচিবালয় ভৱনৰ আনুষ্ঠানিক ভাবে মুকলি কমনৱেলথ গেমছত খেলাৰ যোগ্যতা অৰ্জন শিৱসাগৰৰ জীয়ৰী পপী হাজৰিকাই গোৱালপাৰাত অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান ভাস্কৰজ্যোতি মহন্তৰ বিশেষ শিশু আৰক্ষী গোটৰ শুভ উদ্বোধন প্ৰথম খোজতে উন্নত ফলাফল পৰমাইভেটি জাতীয় বিদ্যালয়ৰ স্বামী স্ত্ৰীৰ চিপ লৈ আত্মহত্যা বিশিষ্ট সমাজকৰ্মী প্ৰতাপ বৰদলৈৰ পৰলোক নগাঁওত বন্যাৰ্তক বান সাহায্য বিতৰণ কানহায়ালাল হত্যাকাণ্ডৰ তদন্তৰ দায়িত্ব NIAক প্ৰদান কামৰূপ জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতিৰ বৈঠক সম্পন্ন

বান সাহায্য প্ৰদানকাৰী সংস্থা, স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠনলৈ কামৰূপ জিলা প্ৰশাসনৰ বিশেষ আহ্বান

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 23, 2022
  • 13 Time View

চাংসাৰিঃ ৰাজ্যখনৰ বিভিন্ন জিলাৰ লগতে কামৰূপ জিলাৰো কেইবাখনো ৰাজহ চক্ৰ এলেকাৰ বিভিন্ন গাঁও সাম্প্ৰতিক বানত যথেষ্ট ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছে। সাম্প্ৰতিক বানত জিলাখনৰ হাজো, কমলপুৰ, ৰঙিয়া, কঞা, উত্তৰ গুৱাহাটী, পলাশবাৰী, ছয়গাঁও, গৰৈমাৰী আদি ৰাজহ চক্ৰৰ অধীনৰ বিভিন্ন ঠাইৰ বানাক্ৰান্তই যথেষ্ট দুৰ্যোগ তথা আহুকালৰ সম্মুখীন হৈছে। জিলা প্ৰশাসনৰ তৰফৰ পৰা সাহায্য তথা উদ্ধাৰ অভিযান ক্ষীপ্ৰতৰ কৰি তোলা হৈছে। বানাক্ৰান্তসকললৈ সহায়ৰ হাত আগবঢ়োৱাৰ বাবে বহু ব্যক্তি, স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠন, ব্যাক্তিগত সংন্থাই আগবাঢ়ি অহাটো এক আশাপ্ৰদ বিষয়। কিন্তু এই সংস্থা বা সংগঠনসমূহে যাতে সাহায্য প্ৰদান প্ৰক্ৰিয়াত জিলা প্ৰশাসন বা চক্ৰ বিষয়াক অৱগত কৰে তাৰ বাবে কামৰূপ জিলা প্ৰশাসনে সংশ্লিষ্ট সকলোলৈকে আহ্বান জনাইছে, যাতে প্ৰকৃত বানাক্ৰান্তই এই সাহায্য প্ৰাপ্তিৰ পৰা কোনো প্ৰকাৰে বঞ্চিত নহয়। জিলা প্ৰশাসন আৰু সংশ্লিষ্ট ৰাজহ চক্ৰ বিষয়াসকলে সংস্থা বা সংগঠনসমূহক এই ক্ষেত্ৰত সকলো ধৰণৰ সহায়-সহযোগিতা আগবঢ়াব বুলি কামৰূপ প্ৰশাসনৰ তৰফৰ পৰা জানিবলৈ দিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে