February 1, 2023, 2:09 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বানৰ তাণ্ডৱৰ মাজতে মুখ্যমন্ত্ৰীক স্মাৰক বিশ্বনাথ জিলা টেট উত্তীৰ্ণ সমাজৰ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, May 19, 2022
  • 37 Time View

বিশ্বনাথৰ পৰা জোনমণি বেগমঃ বানৰ তাণ্ডৱৰ মাজতে মুখ্যমন্ত্ৰীক স্মাৰক প্ৰদান বিশ্বনাথ জিলা টেট উত্তীৰ্ণ সমাজৰ৷ বিশ্বনাথ জিলা উপায়ুক্ত আৰু বিশ্বনাথ সমষ্টিৰ বিধায়ক প্ৰমোদ বৰঠাকুৰৰ জড়িয়তে স্মাৰক পত্ৰ প্ৰদান কৰি জীৱনলৈ অনিশ্চয়তা নামি আহিছে বুলি কয়। প্রায় ৩০ হাজাৰ খালি হৈ থকা পদত নিযুক্তি প্ৰদানৰ দাবী জনায়৷ ২০১৯-২০২১ বর্ষত টেট উত্তীর্ণ হৈ চাকৰিৰ পৰা বঞ্চিত টেট উত্তীৰ্ণই দোমোজাত পৰিছে। শেহতীয়াকৈ ৰাজ্য চৰকাৰে টেট উত্তীৰ্ণসকলক নিযুক্তি প্ৰদান কৰিছে। ৰাজ্য চৰকাৰৰক এই নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়া স্বচ্ছ আৰু নিকা ভাৱে প্ৰদান কৰাত কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰে।অতি দুখৰে টেট উত্তীৰ্ণ হৈ চাকৰিৰ পৰা বঞ্চিত হৈ থকাসকলে কয় যে আমাৰ জীবনত অনিশ্চয়তা নামি আহিছে। আমি বৰ্তমান খেতি কৰো বুলি পথাৰলৈও যাব নোৱাৰো আৰু শিক্ষকতা কৰিবলৈ আমাৰ সম্পূৰ্ণ যোগ্যতা অৰ্জন কৰাৰ পিছতো আজি পৰ্যন্ত চাকৰিৰ পৰা বঞ্চিত থাকিব লগিয়া হৈছে।সেয়েহে টেট উত্তীৰ্ণসকলক সমগ্ৰ শিক্ষা অভিযানৰ অধীনত প্রায় ৩০ হাজাৰ খালি হৈ থকা পদত নিযুক্তি প্ৰদান কৰিবৰ বাবে সমগ্ৰ সৰ্ব শিক্ষা অভিযানৰ (SSA) অধীনত বিজ্ঞাপন দিয়াৰ বাবে আৰু বর্তমান টেট উত্তীর্ণ প্রার্থীক নিযুক্তিৰ সুবিধা নকৰা পৰ্য্যন্ত কোনো ধৰণৰ টেট পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত নকৰিবলৈ দাবী জনায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে