February 9, 2023, 2:31 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

বানত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰহা মহাবিদ্যালয় পৰ্যবেক্ষণ গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰীক্ষা উপ-নিয়ন্ত্ৰকৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, July 9, 2022
  • 42 Time View

বেবেজীয়াঃ বছৰৰ দ্বিতীয়টো বানে নগাঁও জিলাৰ উচ্চ শিক্ষাৰ অগ্ৰণী অনুষ্ঠান ৰহা মহাবিদ্যালয় বেয়াকৈ ক্ষতিসাধন কৰে। আন্তঃগাথঁনিৰ লগতে শৈক্ষিক পৰিৱেশ সম্পূৰ্ণৰূপে ক্ষতিগ্ৰস্ত হোৱা মহাবিদ্যালয়খনলৈ আজিও স্বাভাৱিক অৱস্থা ঘূৰি অহা নাই। ইয়াৰ মাজতে গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতক ষষ্ঠ ষান্মাসিকৰ পৰীক্ষাসমূহ অনুষ্ঠিত কৰিবলগীয়া হোৱাত যথেষ্ট অসুবিধাৰ সৃষ্টি হৈছে যদিও মহাবিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষৰ বিশেষ তৎপৰতাত পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰাৰ বাবে বিশেষ পদক্ষেপ লোৱা হৈছে। এই পৰিবেশৰ মাজতে শনিবাৰে গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰীক্ষাসমূহৰ উপ-নিয়ন্ত্ৰক ড° দেৱহৰি তালুকদাৰৰ নেতৃত্বত গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ তিনিজনীয়া এটা দলে মহাবিদ্যালয়খন পৰিদৰ্শন কৰে৷ দলটোৱে মহাবিদ্যালয়ৰ সমগ্ৰ চৌহদ পৰিদৰ্শন কৰাৰ লগতে বানত ক্ষতিগ্ৰস্ত কোঠা আৰু আচবাব সমূহ প্ৰত্যক্ষ কৰি বানত ক্ষতিগ্ৰস্ত মহাবিদ্যালয়খনৰ এনে দুৰৱস্থাৰ বাবে গভীৰ উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰে। ইফালে, দলটোৱে ষষ্ঠ ষান্মাসিকৰ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত হৈ থকা কোঠা সমূহ নিৰীক্ষণ কৰাৰ লগতে উপ-নিয়ন্ত্ৰক ড° তালুকদাৰে পৰীক্ষাৰ্থী সকলৰ লগত মত বিনিময় কৰে। পৰিদৰ্শনৰ কালচোৱাত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ দলটোক সংগ দিয়ে ৰহা মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ড° বেদ কুমাৰ চলিহা, উপাধ্যক্ষা মণিকা দাসৰ লগতে মৃদুল কুমাৰ শৰ্মা, ড° দ্বিজেন শৰ্মা, মৃণাল জ্যোতি শৰ্মা, ড° ৰিণু বৰা আৰু অশোক কুমাৰ সিং প্ৰমুখ্যে অধ্যাপক বৃন্দই। এই উপলক্ষে আয়োজিত এক চমু অনুষ্ঠানত ড° দেৱহৰি তালুকদাৰকে প্ৰমুখ্যে কৰি বিশ্ববিদ্যালয়ৰ দলটোক মহাবিদ্যালয়ৰ তৰফৰ পৰা একোখনকৈ ফুলাম গামোচাৰে সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়। অনুষ্ঠানত উপ-নিয়ন্ত্ৰকগৰাকীয়ে মহাবিদ্যালয়খনৰ স্বাভাৱিক অৱস্থা ঘূৰাই অনাৰ বাবে মহাবিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষৰ লগতে মহাবিদ্যালয় পৰিয়ালে লোৱা বিশেষ পদক্ষেপৰ শলাগ লোৱাৰ লগতে শৈক্ষিক আৰু পৰীক্ষা সম্পৰ্কীয় দিশত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ তৰফৰ পৰা সকলো ধৰণৰ সহযোগিতাৰ আশ্বাস দিয়ে। ইয়াৰ পিছত দলটো বানত ক্ষতিগ্ৰস্ত হোজাই জিলাৰ মহাবিদ্যালয়সমূহ পৰ্যবেক্ষণৰ বাবে ৰাওনা হয়৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে