January 30, 2023, 8:55 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বাক্সাৰ বাগানপাৰাত ১৯, ২০ এপ্ৰিলত অনুষ্ঠিত হ’ব ‘বাঁহ-গোসাঁই উৎসৱ’, অভ্যৰ্থনা সমিতি গঠন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, February 27, 2022
  • 102 Time View

শৰণীয়া-কছাৰী জনগোষ্ঠীৰ জাতীয় উৎসৱ ‘বাঁহ-গোসাঁই উৎসৱ’ এইবেলি বাক্সা জিলাৰ বাগানপাৰাত অনুষ্ঠিত হ’ব৷ সদৌ অসম শৰণীয়া কছাৰী ছাত্র সন্থাৰ উদ্যোগত আৰু শৰণীয়া কছাৰী ছাত্র সন্থাৰ বাগানপাৰা আঞ্চলিক সমিতিৰ সহযোগত অনুষ্ঠিত হ’ব। কেন্দ্রীয় বাঁহ-গোসাঁই উৎসৱ বাক্সা জিলাৰ বাগানপাৰাত ৫ আৰু ৬ বহাগত (১৯, ২০ এপ্ৰিল) অনুষ্ঠিত হ’ব৷ কেন্দ্রীয় বাঁহ-গোসাঁই উৎসৱৰ আজি অভ্যৰ্থনা সমিতি গঠৰ কৰা হয়। বাক্সা স্নাতক মহাবিদ্যালয় প্ৰেক্ষাগৃহত অনুষ্ঠিত সভাত বিটিচি বিধান পৰিষদৰ অধ্যক্ষ কাতিৰাম বড়োক সভাপতি, বিপুল শৰণীয়াক কাৰ্যকৰী সভাপতি আৰু কিশোৰ কুমাৰ দাসক মুখ্য সম্পাদক হিচাপে লৈ সমিতি গঠন কৰা হয়৷ বাগানপাৰা অঞ্চলৰ বিভিন্ন জাতি, জনগোষ্ঠী, ধৰ্মাৱলম্বী লোক, দল-সংগঠনৰ ৰাইজক লৈ প্ৰায় ১৫ খন উপ-সমিতিৰ গঠন কৰা হয়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে