February 1, 2023, 1:43 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বাংগালুৰুত কৃষক নেতা ৰাকেশ টিকাইতক চিয়াঁহী নিক্ষেপ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, May 30, 2022
  • 19 Time View

দিল্লীৰ কৃষক আন্দোলনৰ মুখ্য নেতা তথা ভাৰতীয় কিষাণ ইউনিয়নৰ নেতা ৰাকেশ টিকাইতক বাংগালুৰু প্ৰেছ ক্লাবৰ গান্ধী ভৱনত ক’লা চিয়াঁহী নিক্ষেপ কৰাৰ দৰে কাণ্ড সংঘটিত হৈছে। বাংগালুৰুত প্ৰায় এক ডজন লোকে সংবাদমেলত প্ৰৱেশ কৰি কৃষক নেতা ৰাকেশ টিকাইতৰ শৰীৰত চিয়াঁহী নিক্ষেপ কৰে। সংবাদ মাধ্যমক সম্বোধন কৰি থকাৰ সময়তে চিয়াঁহী নিক্ষেপ কৰে। সংবাদ মাধ্যমক সম্বোধন কৰি থকাৰ সময়তে এদল মানুহে চিয়াঁহী দলিয়াই। অনুষ্ঠানত বিশৃংখলতাৰ সৃষ্টি কৰাৰ লগতে চকী দলিয়াই দিয়া দেখা যায়। টিকাইটে বাতিল কৰা কৃষি আইনৰ বিৰুদ্ধে এটা ষ্টিং অপাৰেচনৰ বিষয়ে ক’বলৈ এখন সংবাদমেল আহ্বান কৰিছিল য’ত কৰ্ণাটকৰ এজন কৃষক নেতাক ধন দাবী কৰি ধৰা পৰিছিল। আক্ৰমণৰ পিছতে কৃষক নেতা টিকাইটে ৰাজ্যখনৰ বিজেপি চৰকাৰক অনুষ্ঠানস্থলীত নিৰাপত্তা প্ৰদান নকৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে। স্থানীয় আৰক্ষীয়ে কোনো নিৰাপত্তা প্ৰদান কৰা নাছিল। এইটো চৰকাৰৰ সৈতে মিত্ৰতা কৰি কৰা হৈছিল।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে