February 1, 2023, 1:35 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বহিঃৰাজ্যত সন্ধানহীন কামৰ সন্ধানত যোৱা নগঞা যুৱক, গভীৰ দুঃশ্চিন্তাত পৰিয়াল

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, June 11, 2022
  • 48 Time View

বেবেজীয়াঃ পেটৰ তাড়নাত বহিঃৰাজ্যত কামৰ সন্ধানত যোৱা অসমৰ যুৱক সময়ে সময়ে সন্ধানহীন হৈ অহাৰ সময়তে শেহতীয়াভাৱে পুনৰ সংঘটিত হৈছে অনুৰূপ ঘটনা৷ এইবাৰ বহিঃৰাজ্য নাগালেণ্ডৰ ডিমাপুৰত সন্ধানহীন হৈছে নগাঁও জিলাৰ জুৰীয়া আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত আলিটাঙনীৰ ইমামুল হুছেইন নামৰ এজন মুকবধিৰ যুৱক৷ এই যুৱকজন যোৱা শুকুৰবাৰৰ পৰা ৰহস্যজনকভাৱে নিখোঁজ হৈ আছে৷ অতি দৰিদ্ৰ পৰিয়ালৰ এই যুৱকজনে নিজৰ লগতে পৰিয়ালৰ অন্ন মুঠিৰ বাবেই প্ৰায় এমাহৰ পূৰ্বে ডিমাপুৰলৈ গৈছিল আৰু তাতে ৰাইবস্তি নামৰ ঠাইত কোম্পানীত কাম কৰি আছিল৷ কিন্তু আৰ্থিক অনাটনৰ বাবে বহিঃৰাজ্যলৈ ঢাপলি মেলা এই যুৱকজন হঠাতে নিৰুদ্দেশ হৈ পৰাৰ পিছত বৰ্তমানলৈকে কোনো শুংসূত্ৰ ওলোৱা নাই। আনকি পৰিয়ালৰ লোকে ডিমাপুৰৰ বিভিন্ন ঠাইত বিচাৰ-খোচাৰ কৰিও যুৱকজনৰ কোনো শুংসুত্ৰ উলিয়াব নোৱাৰাত দৰিদ্ৰ পৰিয়ালটো এতিয়া চৰম দুঃশ্চিন্তাত সময় অতিবাহিত কৰাৰ লগতে মানসিকভাৱে ভাগি পৰিছে৷ সেয়ে কোনো লোকে যদি ৫ ফুট ৫ ইঞ্চি উচ্চতাৰ বগা বৰণৰ মুকবধিৰ যুৱকজনৰ কিবা সম্ভেদ পায় তেন্তে আৰক্ষী নতুবা 88228-95490 আৰু 76280-24790 নম্বৰত যোগাযোগ কৰিবলৈ পৰিয়ালৰ লোকে অনুৰোধ জনাইছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে