February 1, 2023, 12:55 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বহলপুৰৰ নিত্যবজাৰত বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিভাগৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, January 13, 2023
  • 15 Time View

চন্দ্ৰ কুমাৰ নাথ, বঙাইগাঁওঃ ধুবুৰী-বঙাইগাঁও জিলাৰ সীমান্তৱৰ্তী নিত্য বজাৰত চালক সন্থাৰ উদ্যোগত বঙাইগাঁও জিলা পৰিবহণ বিভাগৰ বিৰুদ্ধে কালি তীব্ৰ প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে। জিলা পৰিবহণ বিভাগে বাহনৰ পৰা জধে-মধে জৰিমনা আদায় কৰাৰ অভিযোগ। জানিবলৈ দিয়া মতে, গাড়ী চালকৰ অজ্ঞাতে নিজ খেয়াল খুচিমতে অনলাইন যোগে ৩৫ হাজাৰ পৰা ৪০ হাজাৰ টকা জৰিমনা বিহে। শিক্ষিত একাংশ নিবনুৱা যুৱকে কৰ্ম সংস্থাপন বিচাৰি নাপাই কোনোমতে এখন বলেৰ’ গাড়ী কিস্তিত ক্ৰয় কৰি পৰিয়াল পোহপাল দি আছে। তেনে সময়ত এই শিক্ষিক নিবনুৱাসকলৰ ওপৰত যদি এনেদৰে নিতৌ জৰিমনা দিব লাগে তেনেহ’লে গাড়ী বিক্ৰী কৰি জৰিমনা দিব লাগিব, অন্যথা আত্মহত্যাৰ দৰে পথ বাচি ল’ব লাগিব বুলি উল্লেখ কৰে। জিলা পৰিবহণ বিভাগ আৰু চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে তীব্ৰ ক্ষোভ উজাৰি এইসকল চালক তথা গাড়ীৰ স্বতাধিকাৰীয়ে জিলা পৰিবহণ বিভাগৰ এনে কৰ্ম কাণ্ড বন্ধ কৰিবলৈ দাবী জনায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে