February 2, 2023, 4:29 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি প্ৰেমত হাবুডুবো খোৱা উৰ্বশ্ৰীৰ প্ৰেম হৈ ৰ’ল আধৰুৱা… বিতৰ্কই লগ এৰা নাই সাহিত্য সভাৰ, কাৰ্যসূচীত বিনা অনুমতিত সন্নিবিষ্ট কৰিলে সাহিত্যিক ৰীতা চৌধুৰীৰ নাম নিম্ন মধ্যবিত্তক আকৰ্ষণ কৰিবলৈ কৰৰ বোজা কিছু হ্ৰাস কৰাৰ প্ৰস্তাৱ দিছে নিৰ্মলা সীতাৰমণে APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে

বলদমাৰী চৰত খহনীয়া অখিল গগৈ, খহনীয়া পৰিদৰ্শন

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 22, 2022
  • 58 Time View

নজৰুল হক, গোৱালপাৰাঃ বলদমাৰী চৰত গৰাখহনীয়াই কালৰূপ ধাৰণ কৰি আহিছে। ইতিমধ্যে খহনীয়াই নিঃশেষ কৰি পেলাইছে বলদমাৰী চৰাঞ্চল। হেজাৰ হেজাৰ পৰিয়াল গৃহহীন হৈ পৰিছে। ঠিকনাহীন হৈ পৰিছে চৰাঞ্চলৰ হাজাৰ হাজাৰ পৰিয়াল। স্থায়ী সমাধানৰ কোনো ব্যৱস্থা নাই চৰকাৰৰ। ক্ৰমান্বয়ে ভাবুকি আহি পৰিছে গোৱালপাৰা চহৰলৈ। কিয়নো চহৰৰ গাতে লাগি আছে বলদমাৰী চৰাঞ্চলৰ। খহনীয়াৰ পৰিস্থিতিৰ বুজ লয় ৰাইজৰ দলৰ সভাপতি অখিল গগৈয়ে। খহনীয়া পৰিদৰ্শন কৰি চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে এইদৰে মন্তব্য কৰে অখিল গগৈয়ে। ২০২১ চনৰ প্ৰথম বিধানসভাৰ অধিবেশনত চৰকাৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতি আছিল সদিয়াৰ পৰা ধুবুৰীলৈ বান মুক্ত অসম গঢ়াৰ। কিন্তু কোনো ধৰণৰ প্ৰতিশ্ৰুতি নাৰাখিলে এইখন চৰকাৰে। বলদমাৰী অঞ্চল ৰক্ষা কৰাৰ বাৱে বহুবাৰ আন্দোলন কৰা হৈছিল যদিও কোনো ধৰণৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ নকৰিলে। জলসম্পদ বিভাগে নদী বান্ধৰ বাৱে জিঅ’-বেগ আনিছিল যদিও খহনীয়া আৰম্ভ হোৱাৰ পূৰ্বেই এইবোৰ ইয়াৰ পৰা উঠাই লৈ যায়।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে