February 1, 2023, 7:54 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বন্ধু দেশ নেপালৰ বাবে ৰূ-পে মুকলি, IOC-NOCৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ, নেপাল ভ্ৰমণ কৰিব নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 2, 2022
  • 79 Time View

ভাৰত ভ্ৰমণৰত নেপালৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্বেৰ বাহাদুৰ দেউবাৰ উপস্থিতিত ভাৰতৰে কেইবাখনো চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰা হয়৷ ইণ্ডিয়ান অইল কৰ্পোৰেচন আৰু নেপাল অইল কৰ্পোৰেচনে আজি বিশেষ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী আৰু নেপালৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্বেৰ বাহাদুৰ দেউবাৰ উপস্থিতিত এই চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰে৷ ৫ বছৰৰ বাবে পেট্ৰ’লিয়াম সামগ্ৰীৰ যোগান নৱীকৰণৰ বাবে দুখনকৈ বুজাবুজি চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে৷ দুয়ো দেশৰ মাজত কাৰিকৰী দক্ষতাৰ কৰাৰ বাবে আনখন চুক্তি কৰা হয়৷ ভাৰতৰ বৈদেশিক সচিব হৰ্ষবৰ্ধন শ্ৰীংলাই আজি সংবাদমেল যোগে এই কথা উল্লেখ কৰিছে৷ আনহাতে ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে নেপালত ৰূ-পে শুভাৰম্ভ কৰে৷ ২ খন দেশৰ মাজত বিত্তীয় সম্পৰ্ক বৃদ্ধিৰ বাবে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ লোৱা হয়। দ্বিপাক্ষিক পৰ্যটকৰ প্ৰবাহ সহজ কৰি মানুহৰ সৈতে সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদী আৰু নেপালৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী দেউবাৰ মাজত অনুষ্ঠিত বৈঠকৰ পিছতে প্ৰধানমন্ত্ৰী দেউবাই প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীক পাৰস্পৰিক সুবিধাজনক তাৰিখত নেপাল ভ্ৰমণৰ বাবে আমন্ত্ৰণ জনায়৷ চুবুৰীয়া বন্ধু দেশ নেপালৰ সৈতে বিশেষ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰাৰ ফলত দুয়োদেশৰ মাজত সম্পৰ্ক উন্নত কৰিব বুলি ভবা হৈছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে