February 1, 2023, 2:48 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বটদ্ৰৱা কাণ্ডক লৈ প্ৰতিক্ৰিয়া গ্ৰামীণ শ্ৰমিক সন্থাৰ

Reporter Name
  • Update Time : Sunday, May 22, 2022
  • 45 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ নগাঁও জিলাৰ বটদ্ৰৱাত কালি সংঘটিত হোৱা ঘৃণনীয় ঘটনা সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰিছে সদৌ অসম অসম গ্ৰামীণ শ্ৰমিক সন্থাই৷ সন্থাৰ কেন্দ্ৰীয় সমিতিৰ সাধাৰণ সম্পাদক অৰূপ কুমাৰ মহন্তই এক বিবৃতিৰ জড়িয়তে বটদ্ৰৱা থানাত আৰক্ষীৰ জিম্মাত ধিঙৰ ছালনাবড়িৰ ছফিকুল ইছলাম নামৰ লোকজনৰ মৃত্যু হোৱা ঘটনাৰ বাবে আৰক্ষী প্ৰশাসনক তীব্ৰ ভাষাত নিন্দা কৰে। তেওঁ কয় যে ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা নেতৃত্বাধীন বিজেপি চৰকাৰখনৰ গৃহ বিভাগৰ দায়িত্ব স্বয়ং মুখ্যমন্ত্ৰীৰ হাতত থকাৰ সময়তে আৰক্ষী জিম্মাত মৃত্যু হোৱাটো সাধাৰণ ঘটনা হৈ পৰিছে। ই গভীৰ উদ্বেগজনক কথা। এই ঘটনাৰ উচ্চ পৰ্যায়ৰ তদন্ত হ’ব লাগে আৰু দোষী আৰক্ষী বিষয়াক নিলম্বন নহয়, হত্যাৰ গোচৰৰ অধীনত বিচাৰ কৰি কঠোৰ শাস্তি প্ৰদান কৰিব লাগে। তদুপৰি থানাত অগ্নি সংযোগ কৰাৰ অপৰাধত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা লোক সকলৰ বাসগৃহ আৰক্ষীয়ে বুল্ডডজাৰৰে ভাঙি দি যি প্রতিশোধ পৰায়ণৰ পৰিচয় দাঙি ধৰিছে ই এক অন্য ধৰণৰ অপৰাধ সংঘটিত কৰিছে। ইয়াৰো উচিত বিচাৰ হ’ব লাগে। ইয়াৰ লগত জড়িত সকলো আৰক্ষীক তাৎক্ষণিক নিলম্বন কৰি জেল হাজোতলৈ প্রেৰণ কৰি ভাৰতীয় দণ্ডবিধি আইনৰ অধীনত বিচাৰ কৰি শাস্ত্ৰী প্রদানৰ দাবী উত্থাপন কৰে শ্ৰমিক নেতাজনে। লগতে যি সকল লোকে থানাত অগ্নি সংযোগ কৰিলে তেওঁলোককো আইনৰ কাঠগড়াত থিয় কৰাব লাগে বুলি উল্লেখ কৰি শ্ৰমিক নেতাজনে এই ঘটনাৰ পিছফালে কোন শক্তি জড়িত হৈ আছে তাৰো অনুসন্ধান কৰি চিনাক্ত কৰাৰ মত পোষণ কৰে৷ ইফালে, মন্ত্ৰী পীয়ুষ হাজৰীকাই এই ঘটনাক এটা বিশেষ সম্প্রদায়ক লক্ষ্য কৰি যি মন্তব্য কৰিছে ইয়াক যাতে সম্প্রদায়িক ৰহন নাসানে বা সাম্প্ৰদায়িকতাৰ ফালে থেলি নিদিয়ে তাৰ বাবেও বিবৃতিটোৰ জৰিয়তে তেওঁ সর্তক কৰি দিয়ে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে