February 1, 2023, 1:27 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বটদ্ৰৱা আৰক্ষী থানা-আৰক্ষীৰ জিম্মাত মৃত্যুবৰণ কৰা চফিকুলৰ গৃহত দেৱব্ৰত শইকীয়া

Reporter Name
  • Update Time : Wednesday, May 25, 2022
  • 42 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ মই নকওঁ, বটদ্ৰৱা কাণ্ডত তৃতীয় পক্ষ জড়িত আছে। যদি কওঁ তেনেহলে ঘটনাটো গৈ পাকিস্তান, বাংলাদেশ আৰু আমেৰিকা পাব গৈ। ঘটনাটোৰ সঠিক তদন্ত কৰিলেহে সত্য ওলাই পৰিব। মই সদায় সত্যৰ লগত আছো। বুধবাৰে বটদ্ৰৱা আৰক্ষীৰ জিম্মাত নিহত হোৱা চফিকুলৰ বাসগৃহত বিৰোধী দলৰ দলপতি দেৱব্ৰত শইকীয়া উপস্থিত হৈ এইদৰে কয়। কংগ্ৰেছ সঁজাতি দলৰ লগত আহি তেওঁ আৰু কয় যে চৰকাৰৰ দায়িত্ব আছে, এই বিষয়ে আমি চৰকাৰৰ লগত আলোচনা কৰিম। কংগ্ৰেছৰ এই সঁজাতি দলটোত বটদ্ৰৱা সমষ্টিৰ বিধায়িকা শিৱামনি বৰা, ৰূপহীহাট সমষ্টিৰ বিদায়ক নুৰুল হুদাকে প্ৰমুখ্য কৰি নগাঁও জিলা কংগ্ৰেছৰ কেইবাজনো নেতা উপস্থিত থাকে৷ কংগ্ৰেছৰ সঁজাতি দলটোৱে দেৱব্ৰত শইকীয়াই চফিকুলৰ বাসগৃহত উপস্থিত হৈ ৰাষ্ট্ৰীয় মানৱ অধিকাৰ আইনৰ নিয়ম অনুসৰি ন্যায়িক তদন্তৰ দাবী জনাই নিৰীহ চফিকুল ইছলামক নিজৰ জিম্মালৈ লৈ অহা, দ্বিতীয়তে মৃত্যুৰ পৰৱৰ্তী সময়ত একাংশ উত্তেজিত লোকে আৰক্ষী থানা আৰু সা-সম্পত্তি নষ্ট কৰা আৰু তাৰ পৰৱৰ্তী সময়ত আৰক্ষী-প্ৰশাসনে আইন হাতত তুলি লৈ নিয়ম বহিৰ্ভূতভাৱে মৃত চফিকুল ইছলামৰ আৰু সম্পৰ্কীয় ভায়েক, ককায়েকসকলৰ সাতটাকৈ বাসগৃহ ধ্বংস কৰি সা-সম্পত্তি পানীত পেলাই ছাত্ৰ ছাত্ৰীসকলৰ কিতাপ পত্ৰ নষ্ট কৰি প্ৰায় ৫০ জন লোকক গৃহহীন কৰা বিষয়টো গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ এজন কৰ্মৰত ন্যায়াধীশৰ দ্বাৰা তদন্তৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈ চৰকাৰক দাবী জনাই। এগৰাকী অতিৰিক্ত উপায়ুক্তক সাক্ষাৎ কৰি নিৰ্দোষী পুলিচে হাৰাশাস্তি কৰা দুৰ্ভগীয়া লোকসকলক উপযুক্ত বাসস্থানৰ ব্যৱস্থা কৰি দিবলৈ আৰু সমগ্ৰ ঘটনাসমূহৰ তদন্ত কৰি দোষী, অসামৰিক ব্যক্তি সকলোৰে শাস্তিৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈ উপায়ুক্তৰ যোগেদি চৰকাৰক দাবী জনাই শইকীয়াই।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে