January 30, 2023, 4:50 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা ওড়িশাৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীলৈ আৰক্ষীৰ গুলী বাঢ়িয়েই আছেঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা আকৌ বাঢ়িব বিদ্যুৎ মাচুল ৩৭ খন পতাকা উত্তোলনেৰে আৰম্ভ হ’ল সদৌ অসম গ্ৰাম্য পুথিভঁৰাল সন্থাৰ ৰাজ্যিক অধিবেশন কটন বিশ্ববিদ্যালয়ত ড০ সূৰ্য কুমাৰ ভূঞাৰ জন্মদিৱস উদযাপন

বটদ্ৰৱাত কংগ্ৰেছৰ সদস্যভৰ্তি অভিযানৰ কৰ্মী সভাত সাংসদ গৌৰৱ গগৈ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, April 12, 2022
  • 76 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ শেহতীয়াকৈ ৰাজ্যসভাৰ নিৰ্বাচনত বাৰুকৈয়ে মুখথেকেচা খোৱা কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ পুৰনি ৰাজনৈতিক দল কংগ্ৰেছৰ উদ্ধাৰৰ বাবে ইতিমধ্যে সদস্য ভৰ্তীকৰণ অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে৷ এই সদস্যভৰ্তিৰ লগত সংগতি ৰাখি বটদ্ৰৱা সমষ্টিত মঙলবাৰে দুখন কৰ্মীসভা অনুষ্ঠিত কৰা হয়। সমষ্টিটোৰ ধিং আৰু দলংঘাটত অনুষ্ঠিত হোৱা এই কৰ্মী সভাত কলিয়াবৰ লোকসভাৰ সাংসদ গৌৰৱ গগৈ আৰু বটদ্ৰৱাৰ বিধায়িকা শিবা মনি বৰাই অংশগ্ৰহন কৰি দলীয় কৰ্মীসকলক ন-উদ্দমেৰে দলৰ কাম-কাজত লাগি যাবলৈ আহ্বান জনায়৷ বিয়লি দলংঘাট ব্ল’ক কংগ্ৰেছৰ কাৰ্যালয়ত আয়োজিত কৰ্মীসভাৰ পিছতে সাংবাদিকৰে হোৱা কথা বতৰাত সাংসদ গৌৰব গগৈয়ে শেহতীয়াভাবে অসমত দশম শ্ৰেণীলৈকে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে হিন্দী ভাষাটোক বাধ্যতামূলক কৰিব বিচৰা কাৰ্যৰ বিৰোধিতা কৰা বুলি মন্তব্য কৰে৷ তেওঁ চৰকাৰে হিন্দী ভাষা জাপি দিব বিচৰাটো গ্ৰহনযোগ্য নহয় বুলি উল্লেখ কৰি এই সিদ্ধান্তৰ দ্বাৰা অসমৰ থলুৱা ভাষাৰ প্ৰতি সংকট নামি আহিব বুলি কয়৷ এই ক্ষেত্ৰত ৰাইজ নিজে সজাগ হোৱাৰ প্ৰয়োজন বুলি দোহাৰি তেওঁ কয় যে শাসনৰ বাঘজৰী বিজেপিৰ হাতত দিয়াৰ বাবেই নিজ খেয়াল খুচি মতে সকলো কাম কৰি গৈছে দলটোৱে ৷ এতিয়া এনেদৰেই অসমীয়া ভাষা-সংস্কৃতিক বিজেপিয়ে বিলুপ্ত কৰাৰ চেষ্টা চলাইছে ৷ ইফালে, বিতৰ্কিত বিধায়ক শশীকান্ত দাসৰ কাৰ্যকলাপৰ সন্দৰ্ভত কংগ্ৰেছ দলে কি পদক্ষেপ হাতত লৈছে বুলি সাংবাদিকে সুধা প্ৰশ্নৰ সঠিক উত্তৰ দিয়াৰ পৰা সাংসদগৰাকীয়ে বিৰত থাকি কৌশলেৰে বিষয়টোৰ পৰা আঁতৰিহে গৈ দলে পিছত সিদ্ধান্ত ল’ব বুলিহে মন্তব্য কৰে৷ উক্ত কৰ্মীসভাত দলংঘাট ব্ল’ক কংগ্ৰেছৰ সভাপতি মঞ্জুল বৰদলৈ, বটদ্ৰৱা ব্ল’ক কংগ্ৰেছৰ নুৰুল আমিন, জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতা বীৰেন লালুং, ইয়ং ব্ৰিগেডৰ বিকাশ বৰা, গৌতম শইকীয়া, যুৱ কংগ্ৰেছৰ নেতা পাৰ্থ সাৰথি বৰাকে ধৰি বিভিন্ন মণ্ডল কমিটিৰ নেতা-কৰ্মীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে