May 25, 2022, 12:30 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

বটদ্ৰৱাক আধ্যাত্মিক-সাংস্কৃতিক পৰ্যটনৰ কেন্দ্ৰৰূপে গঢ়িবলৈ হাতত লোৱা ২০০ কোটিৰ প্ৰকল্পৰ শুভাৰম্ভ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, April 16, 2022
  • 33 Time View

জয়ন্ত মুদৈ, বেবেজীয়াঃ অসমীয়াৰ মন-প্ৰাণ মতলীয়া কৰি তোলা ব’হাগ বিহুৰ ৰঙীন পৰিবেশৰ মাজতে আজি গোঁসাই বিহুৰ দিনা মহাপুৰুষ শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱৰ পবিত্ৰ জন্মভূমিত উপস্থিত হয় ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা৷ আচলতে গুৰুজনাৰ পবিত্ৰ জন্মস্থান বটদ্ৰৱাৰ উন্নয়ন আৰু সৌন্দৰ্য্য বৰ্দ্ধনৰ হেতু কেইবাটাও অভিলাষী প্ৰকল্পৰ পৰিকল্পনা কৰিছে মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই৷ তাকেই কাৰ্যকৰী কৰাৰ উদ্দেশ্যে অসমীয়া নৱ বৰ্ষৰ দ্বিতীয়টো দিনত মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে পদাৰ্পণ কৰে বটদ্ৰৱাত৷ উল্লেখ্য, মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ একান্ত ব্যক্তিগত প্ৰচেষ্টাত গুৰুজনাৰ জন্মস্থান বটদ্ৰৱা থানৰ নাটঘৰটোৰ আন্তঃগাঠনিৰ নিৰ্মাণ মজবুত আৰু নিকপকপীয়া কৰাৰ প্ৰয়াস হিচাপে মজিয়াত মাৰ্বল লগোৱাৰ লগতে আধুনিক প্ৰযুক্তিগত চিলিং নিৰ্মাণ, নতুনকৈ হেঙুল হাইতালৰ ব্যৱহাৰেৰে ন ৰূপত সজোৱা হ’ল বটদ্ৰৱা থানৰ নাটঘৰ৷ গোঁসাই বিহুৰ দিনাই মুকলি কৰা হয় বটদ্ৰৱা থানৰ এই নামঘৰটিৰ৷ সেই উদ্দেশ্যে পুৱাৰ ভাগত বটদ্ৰৱা থানত উপস্থিত হয় মুখ্যমন্ত্ৰী ড° হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা। এক গাম্ভীৰ্যপূৰ্ণ পৰিবেশত আৰু সত্ৰাধিকাৰ, ভকত-বৈষ্ণৱসকলৰ উপস্থিতিত মুুুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে নিজ হাতে ফিটা কাটি মুকলি কৰে নাটঘৰটি। আনহাতে, মুখ্যমন্ত্ৰী ড° শৰ্মাৰ তৎপৰতাত বটদ্ৰৱা থানৰ পুৰণি কাৰ্যালয় গৃহ, প্ৰশাসনিক ভৱন, দামোদৰ আতা যাত্ৰী নিবাস, সভাঘৰ আৰু আলোচনা কক্ষৰ লগতে সত্ৰাধিকাৰ সকলৰ বহা নতুনকৈ নিৰ্মাণৰ কামৰ শুভাৰম্ভ কৰাৰ সমান্তৰালকৈ চৰকাৰী পূঁজিৰে ২০ কোটি টকাৰ ব্যয় সাপেক্ষ এক অভিলাষী প্ৰকল্পৰো শুভাৰম্ভ কৰে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে৷ ইয়াৰ পিছতে বটদ্ৰৱা থানত সেৱা গ্ৰহন কৰি সত্ৰাধিকাৰ প্ৰমুখ্যে পৰিচালনা সমিতিৰ লগত ঐতিহাসিক আকাশী গংগাৰ তীৰৰ আই খেৰসুঁতী সাংস্কৃতিক মঞ্চত বাৰ্তালাপত মিলিত হ’ব মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকী। শেষত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ শৰ্মাই পোন প্ৰথমবাৰৰ বাবে গুৰুজনাই চিহ্নযাত্ৰা ভাওনাৰে জাতীয় জীৱনৰ বৰভেটি গঢ়া ঐতিহাসিক দৌলমন্দিৰ দৰ্শন কৰি ডিফু অভিমুখে যাত্ৰা কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে