February 6, 2023, 8:34 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি নগাঁও-মৰিগাঁৱৰ সীমান্তৱৰ্তী কহুঁৱাআটীত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় শৈৱ সংঘৰ স্থাপনা সমাৰোহ সম্পন্ন মিছন বসুন্ধৰা আঁচনিৰ আবেদনৰ অন্তিম দিন ৩১ মাৰ্চলৈ বৃদ্ধি নগাঁৱৰ হিন্দু মিলন মন্দিৰত মাঘী পূৰ্ণিমা উদযাপন হিমালয়ৰ পাদদেশ আছে বিপদজনক অৱস্থাতঃ তুৰস্কৰ ভূমিকম্পত ২০০ জনৰ প্ৰাণহানি ইটোৰ পিছত সিটো বিৰ্তকই লগ এৰা নাই এজন ভাৰতীয় প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰক কাছাৰত চাঞ্চল্যকৰ ঘটনাঃ প্ৰেমিকৰ সৈতে সোনকালে বিয়া হ’ব নোৱাৰাৰ আশংকাত চৰম সিদ্ধান্ত ১৬ বছৰীয়া মাহমুদা বেগমৰ দেশৰ ১০ জন ধনী সাংসদৰ তালিকাত আজমলঃ ১০ বছৰত ৪৮ কোটি টকাৰ সম্পত্তি বৃদ্ধি মাৰ্কিন আকাশত ধ্বংস হ’ল চীনৰ সন্দেহজনক ‘স্পাই বেলুন আৰক্ষীৰ অভিযান চলি আছেঃ শহুৰেকৰ ঘৰতে আত্মহত্যাৰ চেষ্টা ১৮ বছৰীয়া অংকুৰৰ পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি পাৰভেজ মুশ্বাৰফৰ দেহাৱসান

বঙাইগাঁৱত অযোধ্যা ৰাম মন্দিৰৰ ভূমি পূজন আৰু শিলান্যাসৰ প্ৰসাদ বিতৰণ

Reporter Name
  • Update Time : Tuesday, August 25, 2020
  • 91 Time View

বঙাইগাঁওঃ উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ ঐতিহাসিক ৰায়দানৰ পিছত যোৱা ৫ আগষ্টত ৰাম নগৰী অযোধ্যাত সম্পন্ন কৰা হয় ৰাম মন্দিৰৰ ভূমি পূজন আৰু শিলান্যাস কাৰ্যসূচী। দেশৰ কোৰোনা স্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি অতি কম সংখ্যক ভক্ত আৰু বিশেষ অতিথিৰ উপস্থিতিত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীয়ে ৰাম মন্দিৰৰ ভূমি পূজন সম্পন্ন কৰে।

হিন্দু ধৰ্মাৱলম্বীৰ বাবে অতি মহত্বপূৰ্ণ ৰাম মন্দিৰৰ ভূমি পূজন আৰু শিলান্যাসৰ প্ৰসাদ দেশৰ প্ৰান্তে প্ৰান্তে ভক্তসকলৰ মাজত বিতৰণৰ ব্যৱস্থা হাতত লৈছে নমো ফাউণ্ডেছন আৰু বিশ্ব হিন্দু পৰিষদে। সেই অনুসৰি মঙলবাৰেও বিশ্ব হিন্দু পৰিষদৰ বঙাইগাঁও জিলা সমিতি আৰু নমো ফাউণ্ডেছনৰ অসম ৰাজ্যিক সমিতিৰ সভাপতি নিতিশ ৰঞ্জন দাসে বঙাইগাঁও জিলাৰ অভয়াপুৰীত ৰাম মন্দিৰৰ ভূমি পূজন আৰু শিলান্যাসৰ প্ৰসাদ বিতৰণ কৰে।

মঙলবাৰৰ পৰা এই প্ৰসাদ বিতৰণ কাৰ্যসূচীৰ আৰম্ভণি কৰি পৰৱৰ্তী সময়ত বঙাইগাঁৱৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ ভক্তসকলৰ মাজত এই প্ৰসাদ বিতৰণ কৰা হ’ব বুলি জানিবলৈ দিছে নিতিশ ৰঞ্জন দাসে। আজিৰ এই প্ৰসাদ বিতৰণ কাৰ্যসূচীত বিশ্ব হিন্দু পৰিষদৰ বঙাইগাঁও জিলা সমিতিৰ কৰ্মকৰ্তা সকলৰ লগতে স্থানীয় ৰাইজ উপস্থিত থাকে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে