February 1, 2023, 1:08 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি APDCLৰ লোকচানৰ বোজা সাধাৰণ জনতাৰ ওপৰত জাপি দিয়া কাৰ্য মানি লোৱা নহ’বঃ আপ টুকটুকী ছায়া স্মৃতি এম ই মাদ্ৰাছাৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত শিক্ষয়িত্ৰীক বিদায় সম্বৰ্ধনা মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে নাই বুলি কোৱাৰ পাছতো বিজেপিৰ বিধায়ক ৰমাকান্তৰ মতে বাঘ হাজৰিকা আছিল অৰবিন্দ কেজৰিৱালক হত্যাৰ ভাবুকিঃ মাজনিশা আৰক্ষীলৈ আহিল ফোনকল বেবেজীয়াত প্ৰাকৃতিক পৰিবেশত ‘ৰ’দঘাই বেবেজীয়া’ৰ নাট মহোৎসৱৰ সফল সামৰণি আদানি-কাণ্ডৰ ফলত ক্ষতিগ্ৰস্ত ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংক-বিত্তীয় প্ৰতিষ্ঠানত বিনিয়োগ কৰা অসমৰ লোকৰ ধন কিমান নিৰাপদ? বিবিচিৰ ডকুমেণ্টৰী নিষিদ্ধ সন্দৰ্ভত ৬ ফেব্ৰুৱাৰীত শুনানি গ্ৰহণ কৰিব উচ্চতম ন্যায়ালয়ে জনসংখ্যা নিয়ন্ত্ৰণ আইন প্ৰৱৰ্তন নকৰিলে ৫০ বছৰৰ পিছত সুৰক্ষিত নাথাকিব ৰাম মন্দিৰ আদানিক চেলেঞ্জঃ তথ্যসহকাৰে নাকচ কৰক হিণ্ডেনবাৰ্গৰ অভিযোগ ‘পাঠান’ অপসংস্কৃতি, অপসংস্কৃতিক প্ৰাধান্য দিয়া সকলে ‘পাঠান’ চাইছেঃ ভৱেশ কলিতা

বঙাইগাঁও জিলাৰ চৰত সাৰৰ তীব্ৰ নাটনী, সাৰৰ চিণ্ডিকেট বন্ধ কৰাৰ দাবীত প্ৰতিবাদ

Reporter Name
  • Update Time : Monday, August 24, 2020
  • 108 Time View

মানিকপুৰঃ ৰাজ্যত ইউৰিয়া সাৰৰ তীব্ৰ নাটনী হোৱাৰ লগতে অত্যাধিক দাম বৃদ্ধিৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈ থকাৰ মাজতে বঙাইগাঁও জিলাৰ চৰ এলেকাত সাৰৰ তীব্ৰ নাটনী হোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে মানাহ ভেলী বিকাশ মঞ্চ আৰু নেচনেল ফ্ৰণ্ট অৱ ইণ্ডিয়ান ট্ৰেড ইউনিয়ন কৰ্তৃপক্ষই৷ জিলাখনত কৃষকে কৃত্ৰিম সাৰৰ নাটনীত পৰাৰ লগতে অত্যাধিক মূল্যত সাৰ কিনিবলগীয়া হোৱা বুলি দাবী কৰিছে৷

ফলত দুয়োটা সংস্থাৰ উদ্যোগত কৃষক মাহজোৰা সোমবাৰে প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ সাৰৰ নাটনীৰ ফলত ক্ষোভিত কৃষকে অৱস্থান ধৰ্মঘট কাৰ্যসূচী ৰূপায়ন কৰি প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰে৷ বঙাইগাঁও জিলাৰ গোলাপাৰাত মানাহ ভেলী বিকাশ মঞ্চ আৰু নেচনেল ফ্ৰণ্ট অৱ ইণ্ডিয়ান ট্ৰেড ইউনিয়নৰ উদ্যোগত প্ৰতিবাদ সাব্যস্ত কৰি চৰ অঞ্চলত ৰাসায়নিক সাৰ অত্যাধিক দামত বিক্ৰী বন্ধ কৰা, সাৰৰ চিণ্ডিকেট বন্ধ কৰাৰ দাবী জনায়। আনহাতে প্ৰতিবাদকাৰীসকলে জিলাখনৰ কীৰ্ত্তনপাৰাত আধাৰ কাৰ্ড বনোৱাৰ নামত ২০০-৩০০ টকা সংগ্ৰহ কৰা কাৰ্য বন্ধ কৰা, আই-মানাহ নৈৰ পাৰঘাটত অত্যাধিক হাৰত টকা লোৱা বন্ধ কৰা, গাঁও পঞ্চায়তত উন্নয়নৰ নামত দুৰ্নীতি বন্ধ কৰাৰ দাবী জনাই প্ৰতিবাদী সাব্যস্ত কৰে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে