February 9, 2023, 2:49 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

বকোৰ টুপামাৰীত যুৱতীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু, অপৰাধীক ৰক্ষণা-বেক্ষণ দিয়াৰ অভিযোগ

Reporter Name
  • Update Time : Friday, June 3, 2022
  • 49 Time View

কামৰূপ জিলাৰ বকো সমষ্টিৰ টুপামাৰী আৰক্ষী চকীৰ অন্তৰ্গত ২নং টুপামাৰীত এগৰাকী যুৱতীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যুত তীব্ৰ চাঞ্চল্যৰ সৃষ্টি হৈছে। যোৱা ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত ২নং টুপামাৰী গাঁৱৰ জমিৰ আলীৰ কন্যা তথা ৰংগেশ্বৰী টুপামাৰী উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰী পিনজিৰা পাৰবিনক একে গাঁৱৰে ছহিদ আলীৰ বিবাহিত পুত্ৰ আব্দুল হায়ে পলুৱাই নিয়ে বিয়া কৰায়৷ পৰিয়ালৰ লোকে লাজ অপমান একাকাৰ কৰি বিবাহ সম্পন্ন কৰি স্বামী গৃহলৈ কন্যাক প্ৰেৰণ কৰাৰ দুদিন পিছতে পিনজিৰা পাৰবিনে চিপ লোৱা বুলি পিতৃ গৃহক খবৰ দিয়ে৷ কিন্তু পৰিয়ালৰ লোকে উপস্থিত হোৱাৰ পূৰ্বে আব্দুল হাইৰ পৰিয়ালৰ লোকে যুৱতীগৰাকীক চিপ লোৱা অৱস্থাৰ পৰা নমাই গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় হস্পিতালত ভৰ্তি কৰে। ইপিনে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত ভৰ্তি কৰাৰ পিছতে যুৱতীগৰাকীৰ মৃতদেহ এৰি আব্দুল হাই আৰু পৰিয়ালে পলায়ন কৰে। মৃতদেহ ঘৰলৈ অনাৰ লগে লগে অঞ্চল জুৰি এক শোকাকুল পৰিবেশৰ সৃষ্টি হয়।

যুৱতীগৰাকীৰ পৰিয়ালৰ অভিযোগ অনুসৰি, বিভিন্ন শাৰিৰীক অত্যাচাৰ কৰি পিনজিৰা পাৰবিনক চিপ লৈ পৰিকল্পিত ভাৱে আত্মহত্যাৰ ৰূপ দি মৃতদেহ ওলোমাই থৈছিল। পিতৃ জমিৰ আলীয়ে পিনজিৰা পাৰবিনৰ হত্যাকাণ্ডৰ সৈতে জড়িত আব্দুল হাই, ছামাদ তালুকদাৰ, জয়নব নেচা আৰু ছহিদ আলীৰ বিৰুদ্ধে টুপামাৰী আৰক্ষী চকীত এজাহাৰ দাখিল কৰে। এজাহাৰৰ ভিত্তিত নগৰবেৰা আৰক্ষীয়ে ২৮/২০২২ নম্বৰত গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰি ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ ৩৬৬/৩০২/৩৪ ধাৰাত গোচৰ ৰুজু কৰে আৰু হত্যাকাৰী আব্দুল হাইক কৰায়ত্ত কৰি জেল হাজোতলৈ প্ৰেৰণ কৰে।

পিনজিৰা পাৰবিনৰ হত্যাৰ মূল কাৰণ আৰু কোনে-কেনেকৈ হত্যা কৰিলে ইয়াৰ তদন্ত বিচাৰি গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয়ে টুপামাৰী আৰক্ষীক কেইবাবাৰো নিৰ্দেশ জাৰি কৰাৰ পিছতো আৰক্ষীয়ে কোনো পুণৰীক্ষন প্ৰতিবেদন দাখিল কৰা নাই। বৰঞ্চ টুপামাৰী আৰক্ষী চকীৰ ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়া তপন কলিতাই অইন অপৰাধীসকলক ৰক্ষণা-বেক্ষণ দিয়াৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে। হত্যাকাৰীসকল প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি হোৱাৰ সুবাদতে আৰক্ষীয়ে এক গোপন মিতিৰালিহে কৰিছে বুলি অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে। ভুক্তভোগী পৰিয়ালে পিনজিৰা পাৰবিনৰ হত্যাৰ প্ৰকৃত কাৰণ বিচাৰি গুৱাহাটী উচ্চ ন্যায়ালয় আৰু কামৰূপ জিলাৰ আৰক্ষী অধীক্ষককো অভিযোগ দাখিল কৰিছে।

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে