February 9, 2023, 2:13 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

ফোন টেপিং গোচৰঃ মহাৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী ফাড়ণবীছক আৰক্ষীৰ সন্মুখত হাজিৰ হ’বলৈ নিৰ্দেশ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, March 12, 2022
  • 80 Time View

মহাৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তথা জ্যেষ্ঠ বিজেপি নেতা দেৱেন্দ্ৰ ফাড়ণবীছক মুম্বাইৰ চাইবাৰ আৰক্ষীয়ে জাননী জাৰি কৰি অবৈধ ফোন টেপিং গোচৰৰ সন্দৰ্ভত দেওবাৰে হাজিৰ হ’বলৈ নিৰ্দেশ দিছে। এজন জ্যেষ্ঠ বিষয়াই শনিবাৰে এই কথা জনাই দেৱেন্দ্ৰ ফাড়ণবীছক। মুম্বাইৰ চাইবাৰ আৰক্ষীয়ে নিশ্চিত কৰে যে জাননী লাভ কৰিছে আৰু দেওবাৰে পুৱা ১১ বজাত চাইবাৰ আৰক্ষী চকীলৈ এচৰলৈ যাব।

ফাড়ণবীছক জাৰি কৰা জাননীখনত আৰক্ষীয়ে কৈছে যে গোচৰটোৰ সন্দৰ্ভত প্ৰশ্নাৱলী বন্ধ খামত প্ৰেৰণ কৰা হৈছিল কিন্তু কোনো সঁহাৰি দিয়া নাছিল। উত্তৰ দাখিল কৰিবলৈ দুবাৰ জাননী জাৰি কৰা হৈছিল৷ কিন্তু পুনৰ উত্তৰ দিয়া নাছিল৷

বিষয়াজনৰ মতে, ইয়াৰ বাহিৰেও ফাড়ণবীছলৈ তিনিখন পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে আৰু তেওঁক সোঁৱৰাই দিয়ে যে তেওঁ আৰক্ষীৰ সন্মুখত হাজিৰ হ’ব লাগিব৷ কিন্তু ফাড়ণবীছে পত্ৰসমূহৰ উত্তৰ নিদিলে। শেহতীয়া জাননীখনত কয় যে দেওবাৰে চাইবাৰ আৰক্ষীৰ সন্মুখত হাজিৰ হ’ব লাগিব৷

যোৱা বছৰ মুম্বাইৰ বিকেচি চাইবাৰ আৰক্ষী চকীত অবৈধভাৱে ফোন টেপ কৰা আৰু গোপনীয় নথিপত্ৰ লিক কৰাৰ অভিযোগত অচিনাক্ত ব্যক্তিৰ বিৰুদ্ধে এটা গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছিল। ৰাজ্যিক চোৰাংচোৱা বিভাগৰ (এছআইডি) অভিযোগৰ ভিত্তিত গোচৰটো পঞ্জীয়ন কৰা হৈছিল।

অৱশ্যে, এজাহাৰ দাখিল কৰাৰ পূৰ্বে মহাৰাষ্ট্ৰৰ তদানীন্তন মুখ্য সচিব সীতাৰাম কুন্তেৰ তদন্ত প্ৰতিবেদনত অভিযোগ কৰিছিল যে আইপিএছ বিষয়া ৰশ্মি শুক্লাই গোপনীয় প্ৰতিবেদন ফাদিল কৰে।

শুক্লাৰ বিৰুদ্ধে এছআইডিৰ মুৰব্বী হৈ থাকোতে ৰাজনীতিবিদ আৰু জ্যেষ্ঠ বিষয়াসকলৰ ফোন টেপ কৰাৰ অভিযোগ আছে। পত্ৰখনত কথিতভাৱে টেপ কৰা ফোন কলবোৰৰ বিৱৰণো আছিল৷ যিটো শিৱসেনা নেতৃত্বাধীন শাসকীয় মিত্ৰজোঁটৰ নেতাসকলে অভিযোগ কৰিছিল যে শুক্লাই অনুমতি অবিহনে ফোনটো টেপ কৰিছিল। যোৱা বছৰ এপ্ৰিলত, মুম্বাই আৰক্ষীয়ে শুক্লাক বিকেচি চাইবাৰ চেলৰ সন্মুখত সোধা-পোছাৰ বাবে মাতি পঠিয়াইছিল৷ কিন্তু তেওঁ কৰোনা ভাইৰাছ মহামাৰীৰ কথা উল্লেখ কৰি উপস্থিত হোৱা নাছিল। মে’ মাহত, মুম্বাই চাইবাৰ আৰক্ষীৰ এটা দলে কথিত ফোন টেপিং গোচৰৰ সন্দৰ্ভত হায়দৰাবাদত বিবৃতি ৰেকৰ্ড কৰিছিল।

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে