February 9, 2023, 1:36 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি আকৌ বজাৰত মূৰ তুলিছে আদানিয়ে, শ্বেয়াৰ মাৰ্কেট স্থিৰ ডাঙৰ চহৰত সৰু কথাতে মানুহক হত্যা, ৫৬ বছৰীয়া লোকক মৰিয়াই নৃশংস হত্যা গ্ৰাহকৰ মূৰত বাঢ়িল ঋণৰ বোজাঃ ৰিজাৰ্ভ বেংকৰ ৰেপোৰেট ৬.৫ শতাংশলৈ লৈ বৃদ্ধি AIUDFৰ বিধায়কৰ আশ্ৰাফুল হুছেইনৰ বিৰুদ্ধে যুৱতীক অপহৰণৰ অভিযোগ ৰাজ্যবাসীৰ বাবে ভাল খবৰ ,অসমৰ আকাশত ন বিমান সংযোগঃ উৰিব পৱন হংস উত্তৰাখণ্ডত ভাইৰেল ফিভাৰত আক্ৰান্ত ৪২ জনকৈ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ্থী দেওলীয়া আদানিৰ হাতত এতিয়া কি কি আছে? ৰাষ্ট্ৰীয় মহিলা কাবাদী খেলুৱৈৰ প্ৰশিক্ষক বিৰুদ্ধে শাৰীৰিক নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ ভুৱা এনকাউণ্টাৰ কৰি মূল্য ভৰিলে পুলিচে বন বিভাগৰ গাফিলতিৰ বাবেই বনাঞ্চলৰ পৰা জনাঞ্চললৈ ওলাই আহি গঁড়ৰ মৃত্যু

ফেচবুক-হোৱাটছএপক বিজেপিয়ে নিয়ন্ত্ৰণ কৰাৰ অভিযোগ, জুকাৰবাৰ্গলৈ পত্ৰ কংগ্ৰেছৰ

Reporter Name
  • Update Time : Saturday, August 29, 2020
  • 107 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ বিজেপিয়ে ফেচবুক আৰু হোৱাটছএপক নিয়ন্ত্ৰণ কৰা বুলি পুনৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে কংগ্ৰেছে৷ বিগত কেইবাটাও দিন ধৰি কংগ্ৰেছ দলৰ নেতাই ফেচবুক, হোৱাটছএপক শাসকীয় দল বিজেপিয়ে নিয়ন্ত্ৰণ কৰা বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰি আহিছে৷

মাৰ্কিন যুক্ত ৰাষ্ট্ৰৰ টাইম মেগাজিনত প্ৰকাশিত এটা খবৰ শ্বেয়াৰ কৰিছে কংগ্ৰেছ নেতা ৰাহুল গান্ধীয়ে৷ ৰাহুল গান্ধীয়ে টুইট কৰি ফেচবুক-হোৱাটছএপ বিজেপি দলে নিয়ন্ত্ৰণ কৰা বুলি অভিযোগ উত্থাপন কৰাৰ পিছতে এইবাৰ কংগ্ৰেছৰ সাধাৰণ সম্পাদৰ কে চি বেনুগোপালে ফেচবুকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গক এখন পত্ৰ লিখি ফেচবুক ইণ্ডিয়াৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ দাখিল কৰে৷

ফেচবুকৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গক ৱাল্ড ষ্টিট জাৰ্নালত প্ৰকাশিত এই সন্দৰ্ভৰ এটা প্ৰতিবেদনৰ কথা উল্লেখ কৰা হৈছে৷ কংগ্ৰেছে ফেচবুক ইণ্ডিয়াত কৰ্মৰত কাৰ্যবাহীসকলে বিজেপি নেতাৰ বিদ্বেষ ৰোধ আইন প্ৰয়োগ নকৰাৰ লগতে এই আইন প্ৰয়োগত বাধা দিয়াৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে ফেচবুকৰ বিৰুদ্ধে৷ ৱাল্ড ষ্টিট জাৰ্নালত প্ৰকাশিত প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছিল যে গেৰুৱা শিবিৰৰ নেতাৰ বিৰুদ্ধে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিলে ভাৰতত ফেচবুকৰ ব্যৱসায়ত ক্ষতি হ’ব৷ এই কথা ফেচবুক ইণ্ডিয়াৰ বিষয়াই কৰ্মচাৰীক কৈ সতৰ্ক কৰি দিয়া বুলিও প্ৰকাশ পাইছে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে