May 25, 2022, 1:22 pm
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি গোৱৰ্ধনা আৰক্ষী থানা এলেকাত অঘটনঃ মেচিনত সোমাই ২২ বছৰীয়া শ্ৰমিকৰ মৃত্যু শ্ৰীনগৰত আৰক্ষী জোৱান মালিক চাহিব সৌৰা আনচাৰক গুলীয়াই হত্যা, ৭ বছৰীয়া কন্যা আহত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সমীপত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ কামপুৰত পুনৰ বানত উটি গৈ শিশুৰ মৃত্যু তামিলনাডুত বিজেপি নেতাক গুলীয়াই হত্যা মৃত্যু আহে সংগোপনে, মঙলবাৰৰ পুৱাৰ দৌৰেই হৈ পৰিল শেষবাৰৰ দৌৰ… কোকৰাঝাৰত পুনৰাই নাৱালিকাক ধৰ্ষণঃ তিনি পাষণ্ড আফুৰউদ্দিন, মুস্তাফা, ছামেজউদ্দিন গ্ৰেপ্তাৰ বৰক্ষেত্ৰীৰ চৰাঞ্চল পৰিদৰ্শন কংগ্ৰেছী বিধায়ক দিগন্ত বৰ্মন ৰেকিবুদ্দিন আহমেদ, বসন্ত দাসৰ বিৰোধী একত্ৰিত হ’লে দখল কৰিব পাৰিব ৰাষ্ট্ৰপতিৰ আসনঃ নাড্ডাৰ ঘৰত বিজেপিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বৈঠক অসম আন্দোলনৰ সক্ৰিয় কৰ্মী-সমাজসেৱক থানেশ্বৰ বৰাৰ মৃত্যু, মুখ্যমন্ত্ৰীৰ শোক প্ৰকাশ

ফণীধৰ বৰাৰ বাসগৃহত সাংসদ গৌৰৱ গগৈ

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, June 11, 2020
  • 97 Time View

নগাঁওঃ নগাঁৱৰ জাজৰিত আৰক্ষীৰ বৰ্বৰতাৰ বলি হৈ মৃত্যুবৰণ কৰা গাঁওৰক্ষী বাহিনীৰ সম্পাদক তথা প্ৰাক্তন আছু নেতা ফণীধৰ বৰাৰ বাসগৃহত আজি দুই প্ৰাক্তন মন্ত্ৰী ৰকিবুল হুছেইন আৰু গৌতম বৰাক লগত লৈ উপস্থিত হয় কলিয়াবৰ লোকসভাৰ সাংসদ গৌৰব গগৈ৷ সাংসদগৰাকীয়ে শোকসন্তপ্ত পৰিয়ালটোক গভীৰ সমবেদনা জনাই ফণীধৰ বৰাৰ পত্নী নিৰ্মালি বৰাক ব্যক্তিগতভাবে আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান কৰে৷ তেওঁ চৰকাৰে দুৰ্ভগীয়া পৰিয়ালটোৰ ভৱিষ্যত সুৰক্ষিত ৰখাৰ বাবে পৰিয়ালটোৰ এজনক এটা স্থায়ী সংস্থাপনৰ ব্যৱস্থা কৰিবৰ বাবে চৰকাৰক দাবী জনোৱাৰ আশ্বাস দি ফণীধৰ বৰাৰ হত্যাকাণ্ডৰ বিচাৰ প্ৰক্ৰিয়া ফাষ্ট ট্ৰেক আদালতৰ যোগেদি চলাৰ ব্যৱস্থা অসম চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰিব লাগে বুলি দাবী জনায়। উক্ত স্থানতে সাংবাদিকৰ লগত হোৱা কথা-বতৰাত সাংসদগৰাকীয়ে বাঘজানৰ তৈলখাদত হোৱা অগ্নিকাণ্ডৰ বাবে অসম চৰকাৰ আৰু অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডক কঠোৰ ভাষাৰে সমালোচনা কৰে। তেওঁ কয় যে যি সময়ত অসম চৰকাৰৰ মন্ত্ৰীসকলে অসমৰ ৰাইজৰ হৈ মাত মাতিব লাগিছিল, ঠিক সেই সময়ত তেওঁলোকে অইল ইণ্ডিয়াক ৰক্ষণাবেক্ষণ দিয়া বাবে উঠি পৰি লাগি তৰল মন্তব্যহে আগবঢ়াইছে। বিশেষকৈ মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰীয়ে বাঘজানত দিয়া মন্তব্যক টুলুঙা আখ্যা দি সাংসদগৰাকীয়ে বাঘজানৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালসকলক তৎকালীনভাৱে এক লাখ টকা আগবঢ়াবলৈ অসম চৰকাৰক দাবী জনায়। ৰাজ্য তথা কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে বাঘজানৰ ঘটনাক গুৰুত্ব নিদিয়াৰ বাবেই অইল ইণ্ডিয়াইও এনে ঘটনাক গুৰুত্ব দিয়া নাই বুলি গুৰুত্বৰ অভিযোগ তুলি সাংসদগৰাকীয়ে অইল ইণ্ডিয়াৰ এনে কাৰ্যক গৰিহণা দিয়ে। এই কাৰ্যসূচীত সাংসদ গৌৰব গগৈ আৰু দুই প্ৰাক্তন মন্ত্ৰীৰ লগতে অসম প্ৰদেশ কংগ্ৰেছ কমিটিৰ সম্পাদিকা শিৱানী বৰা, ইক্ৰাম হুছেইন লস্কৰ, মনোৰঞ্জন বৰাকে ধৰি কেবাজনো কংগ্ৰেছ নেতা উপস্থিত থাকে৷

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে