August 8, 2022, 8:55 am
শেহতীয়া খবৰ ▪️
শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱ সঙ্ঘ বকলীয়াঘাট আঞ্চলিক শাখাৰ ৬৫ সংখ্যক প্ৰতিনিধি সভা জামুগুৰিহাটৰ ত্যাগবীৰ হেমবৰুৱা মহাবিদ্যালয়ত প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সন্মিলন চিচুপানীত নিখিল বড়ো ছাত্ৰ সন্থাৰ অধিবেশন স্কুল অৱ ড্ৰামাৰ নিবেদন “দ্য চাইলেণ্ট কিলাৰ” মৰিয়নি বিহু সুৰক্ষা সমিতিৰ পঞ্চম দ্বিবাৰ্ষিক অধিবেশন আৰ্তজনৰ কাষত তিতাবৰ মহকুমা গ্ৰাম্য সাংবাদিক সংন্থা প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ কৃষক সন্মান নিধি বিষয়ক সভা ৰাজধানী এক্সপ্ৰেছত জুই হোজাইৰ কপাহবাৰীত পথ দুৰ্ঘটনা বিটিচিত আজি দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ নিৰ্বাচন কোকৰাঝাৰত হাগ্ৰামা মহিলাৰীৰ ভোটদান মন্ত্ৰী চন্দন ব্ৰহ্মৰ ভোটদান এনথৰক্স ৰোগত আক্রান্ত হৈ জয়পুৰ বৰ্ষাৰণ্যত হাতীৰ মৃত্যু তিনিচুকীয়াৰ ঢলা ছৈখোৱাত ঐতিহাসিক “বাবু পূজা” বেবেজীয়াত এ এছ আই প্ৰহ্লাদ নাথে ক্ষমতাৰ অপ-প্ৰয়োগেৰে জনতাক হাৰাশাস্তি মুকালমুৱাৰ কালাৰচৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ গৃহত ব্যাপক অনিয়ম ধেমাজিত ১২ লক্ষাধিক টকাৰ ড্ৰাগছ নিষ্কাশন দৰঙৰ এক লাখ চল্লিশ হাজাৰ পৰিয়ালৰ গৃহত স্বাধীনতা দিৱস পালনৰ ব্যৱস্থা মঙলদৈত ষ্টুডেণ্ট কেডেট কৰ্প’ছ(এছ চি চি)ৰ দৰং জিলা সমিতি গঠন বিশ্বনাথৰ পানীভৰালত বিশ্বনাথ জিলা আৰক্ষীৰ উদ্যোগত নিষিদ্ধ গাঞ্জা দাহ কাৰ্যসূচী বহিঃৰাজ্যত অসমৰ জীয়ৰীৰ ৰহস্যজনক মৃত্যু। ঘৰলৈ আনিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই মৃতদেহ SC আৰু STক অপমান কৰিলে গ্ৰেপ্তাৰ হ’ব আপুনি মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক মন্ত্ৰী পদৰ পৰা অপসাৰণ পাৰ্থ চেটাৰ্জীক পুনৰ মন্ত্ৰী পাৰ্থ চট্টোপাধ্যায়ৰ ঘনিষ্ঠৰ ফ্লেটত ২৭ কোটি ৯০ লাখ টকা উদ্ধাৰ

পৰৱৰ্তী ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দৌৰত আছে ভাৰতীয় মূলৰ এজন লোক, কোন তেওঁ? জানক সবিশেষ…

Reporter Name
  • Update Time : Thursday, July 7, 2022
  • 27 Time View

ডিজিটেল ডেস্কঃ আজিৰ ভিতৰতে ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে পদত্যাগ কৰাৰ পূৰ্ণ সম্ভাৱনা আছে৷ যদিহে প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে পদত্যাগ কৰে তেনেহলে কোন হ’ব পৰৱৰ্তী ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী? এইলৈ চৰ্চা অব্যাহত থকাৰ মাজতে ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দৌৰত নাম আছে ঋষি সুনকৰ ৷

ঋষি সুনক হৈছে এগৰাকী ভাৰতীয় মূলৰ লোক৷ ঋষি সুনকৰ ককাদেউতাকে পঞ্জাৱৰ পৰা ব্ৰিটেইনলৈ গৈছিল৷ বৰ্তমান ৪২ বছৰীয়া চুনাকৰ জন্ম হৈছিল ১৯৮০ চনৰ ১২ মে’ত৷ চুনাকে ষ্টেনফৰ্ড গ্ৰেজুৱেট স্কুল অফ বিজনেছ ২০০৬চনত, লিংকন কলেজ ২০০১ চনত, উইনচেষ্টাৰ কলেজ, ষ্টেনফৰ্ড বিশ্ববিদ্যালয়ত অধ্যয়ন কৰিছিল। আৰু ২০২০ চনৰ ফেব্ৰুৱাৰীত বৰিছ জনছনে যুক্তৰাজ্যৰ বিত্ত মন্ত্ৰী হিচাপে নিৰ্বাচিত হৈছিল। এয়া তেওঁৰ প্ৰথম পূৰ্ণাংগ সংসদীয় কাৰ্যালয় আছিল। ঋষি চুনাক এজন ব্ৰিটিছ ৰাজনীতিবিদ যি ২০২০ চনৰ পৰা ২০২২ চনলৈ ৰাজকোষৰ উপাচাৰ্য হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰিছিল, আগতে ২০১৯ চনৰ পৰা ২০২০ চনলৈ কোষাগাৰৰ মুখ্য সচিব হিচাপে কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰিছিল। কনজাৰ্ভেটিভ পাৰ্টিৰ এজন সদস্য, হেই ৰিচমণ্ড ছিন্স ২০১৫-ৰ সংসদ সদস্য আছিল সুনক৷

পত্নী অক্ষতা মূৰ্তীৰ সৈতে চুনাকৰ দুগৰাকী কন্যা সন্তান আছে ৷ অক্ষতা ইনফোচিছৰ প্ৰতিষ্ঠাপক এন আৰ নাৰায়ণ মূৰ্তিৰ জীয়ৰী। যদিহে ঋষি সুনক ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী হ’য় তেনেহ’লে সুনক হ’ব ভাৰতীয় মূলৰ প্ৰথম ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী৷

 

 

🔹 বাতৰিটো ভাল পালে শ্বেয়াৰ কৰক

◼️ তলৰ বাতৰিসমূহো পঢ়িব পাৰে